Українська армія взяла на озброєння нову круту гвинтівку “Алігатор”

Поділитися

Українська армія взяла на озброєння “антиматеріальну” гвинтівку “Алігатор” для “роботи” по ворожій техніці, вогневим точкам супротивника та живій силі, що ховається за укріпленнями. Що це за гвинтівки та як їх використовуватимуть на Донбасі?

Для “Алігатора” можна використовувати всю номенклатуру боєприпасів крупнокаліберних кулеметів: бронебійні і запалювальні патрони та трасери

“Антиматеріальні гвинтівки” – це специфічний напрямок озброєнь, великокаліберні гвинтівки, цілями для яких є не так жива сила супротивника, як “матеріальні об’єкти”: легкоброньована техніка, бензовози, укріплення, склади чи інші елементи фронтової інфраструктури.

Цим такі гвинтівки відрізняються від звичайних снайперських.

“Це не зовсім снайпінг, а щось середнє між крупнокаліберним кулеметом та “марксманом” (Піхотним снайпером. – Ред.)”, – пояснює волонтер Олександр Карпюк (Serg Marco).

За його словами, таке озброєння використовується на Донбасі з початку війни.

“У 2014-2015 роках зі складів витягували старі ПТРД чи ПТРС і такими ж патронами 14,5 стріляли по техніці.

ПТРД – це “протитанкові однозарядні рушниці зразка 1941 року системи Дегтярьова”, а ПТРС – “протитанкові самозарядні рушниці зразка 1941 р. системи Симонова”. Раніше їх можна було зустріти переважно у фільмах про Другу світову війну, однак на початку війни на Донбасі вони почали з’являтися на укріплених позиціях з обох боків, наприклад, у тому ж Донецькому аеропорту.

“Але старі радянські рушниці мають дуже низьку точність. Їхній контур ствола надто тонкий і влучити у ціль на відстані далі, ніж 500 метрів, було важко”, – відзначає Serg Marco.

Прийнята ж на озброєння нова гвинтівка Alligator в цьому плані, за словами військових, і потужніша, і влучніша.

Гвинтівка Snipex Alligator – розробка харківських зброярів з “ХАДО-Холдингу”. З 2014 року вони займаються виробництвом крупнокаліберної стрілецької зброї.

Всі деталі, включно зі стволом, за їхніми словами, українські.

Калібр – 14,5х114 мм. Такі патрони використовуються у крпунокаліберних кулеметах, наприклад, КПВТ, що стоять на бронетранспортерах.

Це робить “Алігатор” досить потужним вогневим засобом.

“Це надпотужний калібр, початкова швидкість кулі становить 980 м/с, ефективна дальність пострілу – до 2 км, а максимальна дальність польоту кулі – до 7 км. До речі, на відстані 1,5 км куля пробиває 10-мм броньову плиту”, – йдеться в огляді гвинтівки від “Армії Інформ”, який робили разом з Центральним науково-дослідним інститутом озброєння та військової техніки ЗСУ.

“Алігатор” не однозарядний, а має магазин на п’ять набоїв, що підвищує скорострільність (схожа однозарядна гвинтівка від “ХАДО” називається Snipex T-REX).

Serg Marco, який “волонтерить” для снайперів, також встиг випробувати нову гвинтівку на полігоні.

“Запам’яталась надзвичайно мала віддача. Не очікував, що так налаштують ДГК (Дулове гальмо-компенсатор. – Ред.)”, – говорить про свої враження волонтер.

“Ще зазвичай на таких гвинтівках стоять “дубові” УСМ – ударно-спускові механізми, щоб не було випадкового пострілу. Тобто, стрілку потрібні значні зусилля, щоб вистрілити. Але на “Алігаторі” механізм м’який та контрольований, що досить зручно”, – додає Serg Marco.

Водночас сама гвинтівка досить габаритна – її довжина 2 метри у зібраному стані, а вага – 25 кг.

“Це звичайна вага для такої гвинтівки. Треба розуміти, що це, насправді, не індивідуальна, а групова зброя, з якою мають працювати дві-три людини”, – відзначає Serg Marco.

“Дві людини спокійно зможуть нести гвинтівку, глушник, боєприпаси та необхідне екіпірування для стрільби з позиції. Так само, як носять ДШК, інші кулемети і т.д.” – додає волонтер, повідомляє bbc

Серед мінусів він пригадує конструктивні моменти, які впливали на невеликий перекіс патрону в момент стрільби: “Але цей недолік дуже легко виправити”.

“Сама гвинтівка проста, її можна легко лагодити за потреби”, – вважає Serg Marco.

“Для полегшення стрільби “Алігатор” комплектується сошками (підставка для вогнепальної зброї), які регулюються по висоті й мають три позиції фіксації. Для зручного транспортування зброї їх можна скласти. Крім цього, гвинтівка оснащена тактичною ручкою для перенесення. Підходить як для правші, так і для шульги”, – додають в огляді “Армія Інформ”.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

У росіян буде дуже болісне лікування

iPhone півроку пролежав на дні озера і залишився в робочому стані