Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав сьогодні законопроєкт №5596 про легалізацію медичного канабісу. 11 голосів «За»
Медичний канабіс легалізований у багатьох країнах Європи, США та всьому розвиненому світі, як безпечний протисудомний та знеболюючий лікарський засіб.
«Законопроєкт про медичний канабіс — про ліки. Він про маленьку Софійку з епілепсією, яка без них не може нормально жити. А також про 2 мільйони українців з онкологією, хворобою Паркінсона, Альцгеймера, розсіяним склерозом тощо. Заради усіх них ми маємо розглянути цей законопроєкт цієї сесії!», — говорить Ольга Стефанишина, авторка законопроєкту, депутатка фракції «Голосу».
Законопроєкт №5596 є спільним документом, над яким працювали представники кількох політичних партій, зокрема «Голосу», «Слуг народу», провідні юристи, які врахували міжнародний досвід. До роботи над ним депутати залучили профільні міністерства, зокрема МОЗ та МВС.
«Як голова Комітету вважаю пріоритетним завданням забезпечити доступ хворих пацієнтів до ефективних та якісних ліків. Саме на платформі комітету нам вдалося налагодити діалог між політичними фракціями та депутатськими групами для того, щоб розробити єдиний системний законопроєкт, який регулюватиме використання медичного канабісу, на основі кращого світового досвіду. Ми довго обговорювали цей законопроєкт і я радий, що в нас є спільний документ, — пояснює Михайло Радуцький, депутат фракції «Слуга Народу», голова Комітету з питань здоров’я нації.
«Президент України, голова Ради Церков, голова профільного комітету, міністр охорони здоров’я — усі ці поважні люди відкрито підтримують цей законопроєкт. Виникає питання — хто проти? На нього є проста та очевидна відповідь — проти ділки тіньового ринку, яким дуже не до вподоби легалізація медичного канабісу», — підкреслює Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».
Цей законопроєкт дасть тяжкохворим можливість лікуватися медичним канабісом в Україні легально, а не купувати ліки за кордоном і не вишукувати ліки на чорному ринку, щоб не терпіти нестерпний біль.
Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та whatsapp