Тернопільщина: на кам’яних кар’єрах виявлено 17 неоформлених робітників

Поділитися

Інспектори праці Управління Держпраці провели інспекційне відвідування одночасно у чотирьох суб’єктів господарювання, які здійснюють добування та обробку каменю на кар’єрах, розташованих на території Теребовлянської громади. Під час заходу контролю було виявлено та задокументовано факт використання місцевими роботодавцями праці 12 робітників без оформлення з ними трудових відносин, а із 5 працівниками – укладено цивільно-правові договори, які мали ознаки трудових.

Зокрема, у двох суб’єктів господарювання усі працівники працювали без оформлення трудових відносин, у третього – на умовах так званого «стажування» працювала половина колективу робітників. Четвертий підприємець під час інспектування надав посадовим особам Управління Держпраці укладені із п’ятьма працюючими у нього робітниками цивільно-правові договори, які мали ознаки трудових. 

За використання нелегальної праці до роботодавців, які не дослухалися до порад фахівців Управління Держпраці під час інформаційно-роз’яснювальної роботи, проведеної в рамках інформаційної кампанії, та продовжували використовувати незадекларовану працю, вживаються заходи відповідно до наданих повноважень.

Окрім того, розпорядчими документами інспектори праці зобов’язали суб’єктів господарювання узаконити трудові відносини з найманими працівниками.

Нагадаємо, що фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення з ним трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.

Хочете отримувати новини в месенджер? Підписуйтеся на наш ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ чи долучайтесь до нашої групи у Вайбері Ми є також в Instagram , у facebook та  whatsapp

Україну накрили грози, шквальний вітер та град

За смерть дворічної дитини, яка загинула під час пожежі, нестимуть відповідальність батьки