Україна та ЄС підписали угоду про відкрите небо

Поділитися

12 жовтня в Києві на Саміті Україна – Європейський Союз було підписано угоду про спільний авіаційний простір, також відому як угода про відкрите небо. Ця угода дозволить відкрити ринок повітряного транспорту, скасовуючи бар’єри та надаючи нові можливості як для споживачів, так і для авіаперевізників.

Європейський спільний авіаційний простір (відкрите небо) – це двостороння угода між ЄС і третіми країнами, що встановлює спільні стандарти безпеки та лібералізує ринкові відносини у сфері авіації, дозволяючи ефективніше та безпечніше використовувати повітряний простір. 

Документ передбачає створення спільного авіаційного простору між Україною та Європейським Союзом, який сприятиме взаємному доступу до ринків авіаперевезень з рівними умовами конкуренції та повагою до однакових правил. Зокрема йдеться про безпеку польотів, авіаційну безпеку, організацію повітряного руху, гармонізацію соціальної сфери та захисту довкілля.

Також угода передбачає імплементацію Україною директиви ЄС 261/2004, яка дозволить отримувати пасажирам відшкодування до €600 у разі скасування авіарейсів

Завдяки підписанню цього документу Україна повноцінно ввійде в єдиний авіапростір Європейського Союзу, а практичним результатом домовленості стане розширення географії польотів для українців та здешевлення авіаквитків.

Авіакомпанії можуть не лише здійснювати будь-яку кількість рейсів між різними країнами. В них також з’явиться можливість здійснювати каботаж, тобто внутрішні перельоти всередині іншої країни. Приміром, це дозволить Ryanair чи Wizz Air літати з Києва в Львів.

Угода передбачає двоетапну лібералізацію:

  • перший етап, який відбувся сьогодні, передбачає зняття усіх обмежень на кількість напрямків, авіакомпаній на рейсах між містами України та ЄС
  • другий етап лібералізації відбудеться після інтеграції Україною усіх законодавчих вимог Європейського союзу – і тільки після цього іноземні авіакомпанії зможуть зайти на внутрішньо український ринок авіаперевезень, тощо.

Які зараз настрої у сільських громадах під час втілення земельної реформи?

У парку “Високий замок” знайшли полоза лісового