Латвія передала Збройним Силам України переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger.
З Латвії до України доставлено комплекси протиповітряної оборони Stinger, повідомила парламентський секретарь Міністерства оборони Литви Байба Белоднєце.
Метою передачі ПЗРК є посилення протиповітряної оборони Збройних Сил України у разі ескалації російської військової агресії.
«Водночас, сподіваючись, що Україні ніколи не доведеться використовувати ці ракетні комплекси, ми впевнені, що українські збройні сили зможуть захистити свій народ у разі потреби!», – написала Байба Белоднєце.
Нагадуємо, що уряд Латвії ухвалив рішення передати Україні переносні зенітні ракетні комплекси Stinger. Питання розглянули 15 лютого на закритому засіданні латвійського кабінету міністрів.
21 січня з’явилось офіційне підтвердження, що до України з Латвії та Литви надійдуть переносні зенітні ракетні комплекси (ПЗРК) Stinger американського виробництва.
Ця підтримка надається після того, як уряд США схвалив передачу військового обладнання, виробленого в Сполучених Штатах, до третьої країни.
Переносні зенітні ракетні комплекси Stinger, 13-го лютого, прибули до України з Литви. Військово-транспортний літак Повітряних сил Угорщини завантажили на авіабазі Шяуляїв в Литві та прямим перельотом він доставив вантаж до України.
Раніше повідомлялось, що країни Балтії мають намір відправити в Україну протитанкові ракети та інше озброєння.
Наприкінці грудня стало відомо, що Естонія має намір надати Україні протитанкове озброєння, ракети Javelin та фінські 122-міліметрові гаубиці.
FIM-92 Stinger — переносний зенітно-ракетний комплекс класу «земля-повітря» з інфрачервоною головкою самонаведення розробки американської компанії General Dynamics, призначений для ураження вертольотів і літаків противника, що низько летять, на зустрічних і наздоганяючих курсах в умовах впливу природних і штучних теплових перешкод.
Літаки можуть бути виявлені на відстані не більше 20 кілометрів, вертольоти та БПЛА можуть бути виявлені на відстані до 8-10 км. Висота виявлення цілей — трохи більше 3 км (що відповідає максимальній ефективній висоті ураження ПЗРК).