Нарешті у нашому “файному селі” щось навчились лікарі: першу трансплантацію серця зробили в Тернополі

Поділитися

8 липня 2022 року на базі Тернопільської обласної клінічної лікарні було виконано першу трансплантацію серця в Тернопільській області! Перед цим у Чортківській центральній міській лікарні відбулась успішна експлантація серця у донора, що дозволило трансплантувати орган хворому пацієнту та врятувати йому життя!

У світі першу операцію зробили більш, ніж пів століття тому.

Після внесення даних померлого донора в Чортківський центральній міській лікарні до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів та тканин відбулося автоматичне співставлення пари «донор-реципієнт». Відповідно до співставлених пар, шанс на порятунок отримав пацієнт, який проходив лікування у Національному інституті серцево-судинної хірургії ім М.М. Амосова та був записаний до «листа очікування» на трансплантацію серця.

Пересадку здійснила команда лікарів Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова спільно із колегами Тернопільської обласної клінічної лікарні. Серце отримав 38-річний чоловік. Наразі пацієнт – з новим серцем і почувається добре.

Довідка

Першу успішну пересадку серця людини виконав 55 років тому – 3 грудня 1967 року Крістіан Барнард, який керував кардіохірургічним відділом лікарні Гроот Шур в Кейптауні (ПАР).

В Україні створили 200 стипендій для навчання на IT-курсі

Гривня обвалилася до 37 за долар