Народні депутати Ігор Фріс, Олександр Санченко і Дмитро Наталуха лобіюють повернення куріння у громадських місцях

Поділитися

Народні депутати хочуть повернути куріння сигарет, IQOS/glo та кальянів у громадські місця. Про це йдеться в законопроєкті №5616 у поправках № 20-21, авторами яких є Ігор ФрісОлександр СанченкоДмитро Наталуха.

Це попри те, що один місяць тому в Україні почала діяти заборона курити в громадських місцях електронні сигарети, IQOS/glo, а  з 10 років тому – звичайні сигарети.

КОМУ ЦЕ ВИГІДНО?

  • Безпосередньо народному депутату Ігору Фрісу, члену Комітету з питань правової політики. Вінлобіює інтереси своєї родини, яка володіє готельним та ресторанним бізнесом в Івано-Франківську і курортній Поляниці
  • Тютюновій індустрії, яка через депутатів-лобістів хоче збільшити свої продажі в Україні, попри те, що підтримує війну проти України і фінансує російську армію, будучи одним з найбільших платників податків в РФ.

ЧОМУ ЦЕ ПОГАНА ІДЕЯ?

  • Несе загрозу здоров’ю українців і колосальному збільшенню кількості нових курцівв Україні вже найближчим часом.
  • Законопроєкт вводить в оману інших депутатів і порушує Регламент ВР. Оскільки тютюновіпоправкине мають жодного відношення до тематики законопроєкту №5616, повна назва якого “Про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів”
  • Законопроєкт № 5616 порушує міжнародні зобовʼязання України, а саме Статтю 8 Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну (РКБТ ВООЗ)

Громадські організації – члени «Коаліції за вільну від тютюнового диму Україну» планують звернутися до НАЗК з повідомленням про конфліктінтересів одного з авторівтютюнових  поправок народного депутата Ігора Фріса.

Відновлення в Україні куріння  в громадських місцях рівноцінне зміні вектора розвитку країни. Якщо до цього був вектор європейський  на посилення громадського здоров’я, то спроба повернути куріння, в тому числі кальянів, в громадські місця з грубим порушенням закону – повертає Україну на шлях корупції та хаосу.

Центр демократії та верховенства права

У селах майже вдвічі менше учнів мають доступ до дистанційного навчання, ніж у містах

Мільйон на власну справу: як отримати?