СБУ викрило на Харківщині мережу російської розвідки

Поділитися
СБУ знешкодила багатофункціональну мережу російського гру у Харківській області: допомагали ворогу прицільно бити по Збройних Силах України
Контррозвідка СБУ провела ще одну спецоперацію у Харківській області, в результаті якої викрила та припинила діяльність агентурної мережі рф. Зрадники діяли на замовлення російської військової розвідки (більш відомої, як гру) та мали широкий спектр завдань.
Зокрема, викриті пособники ворога:
– збирали та передавали інформацію про дислокацію Сил оборони України та військової техніки;
– займалися коригуванням і звітували про результати нанесення ракетно-артилерійських ударів рф по об’єктах України;
– «полювали» за ракетними системами HIMARS.
За наявними даними, організаторами мережі є двоє мешканців Харківської області. Вони сформували пул інформаторів із кола своїх знайомих та друзів, яких використовували «в темну».
Зокрема, створили групи у месенджерах, в яких, маскуючись «побутовими розмовами», дізнавалися про результати «прильотів» по об’єктах, а також про пересування української військової техніки, її кількість та вид тощо.
Обидва організатори погодилися на співпрацю з рф із ідеологічних міркувань та через обіцянки «високих посад» у разі окупації регіону. Також за кожну порцію інформації вони отримували грошову винагороду.
Один із них на початку повномасштабного вторгнення перебрався на тимчасово окуповану територію і звідти продовжив свою підривну діяльність. І це при тому, що його син є військовослужбовцем ЗСУ та воює проти рашистів.
Наразі СБУ затримала агента гру, який залишився на території, підконтрольній Україні. В результаті серії обшуків було отримано докази його злочинної співпраці з ворогом.
Наразі слідчі СБУ оголосили йому про підозру за ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Триває робота зі встановлення всіх причетних до діяльності на шкоду державній безпеці України.
Заходи із викриття проводили співробітники Департаменту контррозвідки СБУ спільно зі слідчими Управління Служби безпеки у Харківській області за процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури.

СБУ викрила митрополита однієї з єпархій УПЦ московського патріархату на роботі в інтересах росії

Виступ шефа європейської дипломатії Жозепа Борреля