У Луцьку створять найбільшу у світі картину

Поділитися
Музей сучасного українського мистецтва Корсаків (МСУМК) представляє унікальний проєкт світового масштабу. Експозицію музею поповнить найбільша у світі живописна картина на полотні площею 2 000 м2.
12-го листопада о 17:00 в Луцькому МСУМК відбудеться відкриття проєкту та мистецька акція “Народження народження”, яка дасть старт проєкту “КОСМОГОНІЯ”. Експозицію музею поповнить найбільше живописне полотно у світі. Висота картини сягне 10 м, а ширина — 200 м, тобто її площа складатиме 2 000 м2. Картина буде сформована орієнтовно з 300 фрагментів, кожен із яких одночасно буде окремим самостійним арт-об’єктом.
Цю роботу, впродовж півтора року, буде створювати знаковий український художник — Петро Антип.
Назва проєкту «КОСМОГОНІЯ» походить від грецького слова «народження». Це буде діалог із глядачем про те, як «Хтось, якимось чином, створив щось та когось, та про те, для чого це все».
«Досі мистецтвом вважалося те, що втратило функціональність (практичну доцільність) або не мало її взагалі. У нашому проєкті функція (виробничі процеси, які можна буде спостерігати) набуде естетичного змісту.
Глядачі та працівники будуть отримувати унікальний психоемоційний досвід. Реальний виробничий процес, буде невід’ємною частиною арт-проєкту» — розповідає Віктор Корсак, куратор проєкту «КОСМОГОНІЯ» і фундатор МСУМК.
Важливою складовою проєкту є те, що відвідувачі Музею долучаться до найтривалішого у світі перформансу. Протягом 18 місяців вони зможуть спостерігати за творенням полотна: творчим пошуком митця та «Народженням народження». Мистецьке дійство Петра Антипа триватиме понад 3000 годин.
До речі, попередній рекорд належить британському митцю Саші Джафру, який дав світові свою роботу “Подорож людства” площею 1 600 м2.
Стежити за апдейтами проєкту “КОСМОГОНІЯ” та за новинами МСУМК можна на сторінках у Facebook та Instagram.

Благодійний концерт “Тельнюк: Сестри” відбудеться у Луцьку 12 листопада

Росіяни підірвали котельні, вишки зв’язку й телецентр у Херсоні