Прокурори можуть втратити доступ до лікарської та банківської таємниці: пояснення аналітика

Поділитися
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який позбавить прокурорів спрощеного доступу до персональної інформації. Як це працюватиме, пояснюють аналітики Центру спільних дій.
Після широкомасштабного вторгнення народні депутати внесли зміни до Кримінального процесуального кодексу, які мали підвищити ефективність досудового розслідування “за гарячими слідами” та протидії кібератакам.
Зараз, щоб отримати доступ до лікарської чи банківської таємниці, прокурорам потрібне лише рішення керівника офісу прокурора. До повномасштабної війни дозвіл на отримання такої інформації давав суд і тільки у випадку, коли зібрати докази в інший спосіб було неможливо.
Автор законопроєкту пропонує повернутися до довоєнних норм і виключити з Кримінального процесуального кодексу норму, згідно з якою на час воєнного чи надзвичайного стану прокурор без рішення суду міг отримати доступ до такої інформації:
лікарської таємниці;  
банківської таємниці;  
інформації, яка знаходиться у операторів та провайдерів телекомунікацій: про зв’язок, абонента, надання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо;  
персональні дані особи, що знаходяться в її особистому володінні або в базі персональних даних.
“Це рішення запобігає потенційним зловживанням з боку прокуратури та слідчих. Воно є вкрай важливим для нас, оскільки повертає судовий контроль за доступом сторони обвинувачення до охоронюваної законом таємниці”, – пояснює аналітик Центру спільних дій Олег Савичук.

Прокурори просили 13 мільйонів гривень застави для Головка, а суд дав лише 805 тисяч

Повернення ветеранів з війни: про що говорили на форумі “Повага. Досвід. Перспектива”