Італія скасувала “золоті візи” для москалів і білорусів

Поділитися

Уряд Італії призупинив з липня 2023 року участь громадян Росії та Білорусі в програмі Investor Visa for Italy – отимання посвідки на проживання в обмін на інвестиції. Про скасування “золотих віз” італійська влада повідомила, додавши примітку на вебсторінці програми. Зазначається, що Міністерство економіки Італії ухвалило рішення 14 липня 2023 року на основі рекомендації Єврокомісії від 28 березня 2022-го. За даними, які отримала Altreconomia, за цей період програмою Investor Visa for Italy скористались щонайменше 36 громадян Росії, із них візу “інвестора” терміном на два роки отримали 32.

Росіяни – найбільша національна група одержувачів італійських “золотих віз” за 2022 рік. Слідом за ними йдуть громадяни США й Британії (по 12), ще 23 – громадяни з-поза меж ЄС, їхню національність не розкривають з міркувань захисту “приватності”. Крім того, зауважує видання, за минулий рік обсяг інвестицій за італійською програмою “золотих віз” досяг максимального показника з 2017-го, відколи цей механізм існує, і становив 32,3 мільйона євро.

В останні роки Європейська комісія закликала держави-члени ЄС скасувати подібні інструменти надання посвідок для проживання, вважаючи їх одним із засобів легалізації фінансових оборудок іноземцями, повідомляє Економічна правда

Співачка Olya Jaya презентувала нову роботу “Рекорди”

Екснардепа з “Блоку Петра Порошенка” підозрюють у мільярдній махінації