Україна просуває найбільш перспективні продукти з ІТ-сфери та компанії, що їх виробляють

Поділитися

В Україні презентували каталог продуктових ІТ-компаній та ІТ-продуктів Incredible Tech, який розробили Асоціація IT Ukraine разом із Міністерством цифрової трансформації, агенцією TopLead та Ukrsibbank BNP Paribas Group з метою їх просування на глобальному ринку.

Українська ІТ-індустрія налічує близько 2300 компаній, з яких 72% мають ІТ-продукти. До каталогу увійшли 95 перспективних продуктових ІТ-компаній та 22 найбільш конкурентоздатних для глобального світу ІТ-продукту.

Всі вони є привабливими для інвестування та вже підкорюють світовий ринок у напрямках DefenceTech, E-commerce&Retail, Gaming, EdTech, FinTech&Insurtech, HR Tech, HealthTech, LegalTech, GovTech та інших.

“Зараз увага світу прикута до України через повномасштабне вторгнення Росії. Натомість ми б хотіли також показати, що Україна — це не лише війна, а й ще Батьківщина крутих ІТ-рішень для бізнесу і для людей. З допомогою цього каталогу ми хочемо, щоб весь світ дізнався — Україна створює круті, якісні ІТ-продукти, якими можуть користуватись великі корпорації, будь-який бізнес по всьому світу”, — каже Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації.

Під час презентації Марія Шевчук, в.о. виконавчого директора ITU зазначила, що українська ІТ-індустрія займає друге за величиною місце серед експортоорієнтованих індустрій, і це неймовірний результат роботи останніх 12 років.

“Каталог Incredible Tech – дуже практичний інструмент для просування ІТ-індустрії України на міжнародному ринку, оскільки не лише представляє найкращі українські ІТ-продукти, але й надає можливість потенційним інвесторам та партнерам отримати повний обсяг інформації про можливості української tech індустрії. Каталог сприятиме залученню інвестицій та співпраці з міжнародними партнерами, що підтримає розвиток та масштабування українських ІТ-компаній на світовому ринку”, – підкреслила під час презентації Марія Шевчук, в.о. виконавчої директорки Асоціації IT Ukraine.

До каталогу потрапили виключно українські компанії та ІТ-продукти, що мають українську реєстрацію, українця-засновника та офіс чи представництво в Україні. Каталог буде презентовано на масштабних міжнародних заходах у сфері ІТ, поширено серед міжнародних партнерів, дипломатичних установ та асоціацій. Він буде активно використовуватись під час перемовин з потенційними інвесторами в країнах ЄС, США, Великої Британії, Японії тощо.

“Прямо зараз мільйони споживачів та бізнесів в усьому світі відкривають додатки, системи та користуються іншими продуктами, які розробили українські компанії.  Ми зробили цей каталог,  щоб відкрити очі майбутнім партнерам та інвесторам на потенціал української IT-індустрії, продемонструвати можливості українського IT, познайомити інвесторів з крутими командами та підприємцями”, – Станіслав Шум, СЕО TopLead.

Відбір компаній до каталогу здійснили незалежні експерти, – представники Мінцифри, фаундери та СЕО tech-компаній, інвестори. Розробка каталогу тривала впродовж двох місяців та стала можливою завдяки підтримці генерального партнера – Ukrsibbank BNP Paribas Group.

“Інвестування у нові технології є одним зі стратегічних напрямків нашої роботи. Українське ІТ — лідер за масштабами та швидкістю розвитку у світі. Ми переконані, що підтримка українського ІТ робить значний вклад у розвиток світового ІТ-ринку та сприяє створенню сучасних продуктів та tech-рішень”, – зазначив Лоран Дюпуш, Голова Правління UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

PlayStation 5: потужна консоль з винятковими можливостями

“Уроки толерантності”: дивіться нетолерантну комедію про те, що не прийнято обговорювати за батьківським столом у кіно з 14 лютого 2024