Що таке захист обода та чи потрібен він

Поділитися

Під час руху автомобіля колісні диски піддаються високим навантаженням та інтенсивним механічним впливам. Крім вибоїн на дорогах і каменів, що вилітають з-під коліс транспорту, причиною їх пошкодження можуть бути необережні дії водія під час паркування. Якщо машина під’їжджає впритул до бордюру та треться колесом об камінь, на дисках часто залишаються глибокі та неестетичні подряпини. Щоб уникнути цього, досвідчені водії купують покришки з бічним захистом або додатково встановлюють захист обода.

Що це таке — захист обода

Деякі виробники випускають шини з уже готовим бічним захистом обода. Цей додатковий елемент має вигляд випнутого ущільнення, розташованого на стику покришки та диска. Найчастіше подібні елементи можна побачити на низькопрофільних шинах, призначених для встановлення на диски на 14 дюймів та інших типорозмірів. У моделях зі стандартним профілем такий захист, як правило, відсутній.

Захист диска можна купити й окремо. В автомагазинах можна побачити спеціальні кільця, які вдягаються на диски та захищають їх від пошкоджень. Вироби продаються комплектами, маркованими за тими ж типорозмірами, що й автомобільні диски. Захист виготовляється зі зносостійкого та довговічного полімеру, здатного зберігати робочі властивості в температурному діапазоні від -40 до +60 °C. Поверхня виробів стійка до механічних впливів, легко очищається від забруднень за допомогою звичайного розчинника.

До переваг якісного захисту обода диска належать:

  • просте встановлення без використання специфічного обладнання;
  • надійна фіксація на колесі;
  • стійкість до деформації, розриву та утворення тріщин;
  • сумісність із дисками та ковпаками різних торговельних марок.

Для любителів автомобільного тюнінгу перевагою виробів також буде широка гама кольорів.

Правила експлуатації захисту обода диска такі ж, як і для покришок. Вироби не сезонні та не потребують демонтажу для заміни літнього комплекту гуми на зимовий. Зберігати зняті кільця необхідно в сухому та добре провітрюваному приміщенні віддалік від джерел тепла та хімічно агресивних речовин.

Основні функції захисту обода

Кільця для обода диска виконують дві основні функції:

  1. Захисну. Випнутий полімерний бортик знижує ймовірність пошкодження диска об бордюри, паркувальні стовпчики та інші вертикальні об’єкти. Також цей елемент захищає обід диска від утворення дефектів через потрапляння автомобіля в глибокі колії або наїзд на перешкоди.
  2. Декоративні. Кільця випускаються не лише в стандартному чорному кольорі, а й у яскравих відтінках. Вироби червоного, синього, зеленого та інших кольорів часто використовуються для тюнінгу та персоналізації транспортних засобів.

Використання захисту обода колеса дозволяє продовжити термін служби дисків і довше зберегти їхній привабливий зовнішній вигляд. Щоб купити якісні вироби, слід звертатися до перевірених автомагазинів, які пропонують сертифіковану продукцію відомих виробників.

Що таке кломід і як він працює в медицині та спорті

Чи варто влаштуватися на роботу до знайомого?