Передній бампер – де купити у Тернополі?

Поділитися

Плануєте купити передній бампер Ланос, ВАЗ чи іншу модель авто? Це важлива частина автомобіля, яка виконує декілька функцій. Передній бампер захищає кузов від пошкоджень при зіткненнях, покращує аеродинаміку та надає автомобілю індивідуального стилю.

Front bumper view of the modern car

Види та моделі передніх бамперів

Існує безліч видів і моделей передніх бамперів, які можна розділити за кількома критеріями:

 1. За матеріалом – металеві, пластикові чи комбіновані. Металеві мають високу міцність і довговічність, але вони важкі і схильні до корозії. Пластикові легкі та стійкі до іржі, але вони легко деформуються та тріскаються. Комбіновані поєднують у собі переваги обох матеріалів, але вони дорожчі і складніші в установці.
 2. За конструкцією – цільні або розбірні. Цільні бампери складаються з однієї деталі, яка кріпиться до кузова. Вони прості у монтажі та демонтажі, але при пошкодженні вимагають повної заміни. Розбірні бампери складаються з кількох секцій, які можна замінювати окремо. Вони економічні та зручні в ремонті, але складніші у монтажі.
 3. За дизайном – стандартні чи тюнінговані. Стандартні аксесуари відповідають заводському виконанню та підходять для більшості автомобілів. Вони недорогі та гармонійно виглядають із загальним виглядом машини. А вже тютінгований передній бампер ВАЗ 2110 має незвичайну форму або колір, який виділяє автомобіль із натовпу. Для такого виробу характерна дорожнеча та ексклюзивність, але через нього може погіршуватись аеродинаміка авто.  

Технічні характеристики передніх бамперів

Одним із основних характеристик виробу є матеріал виготовлення. Як правило це пластик та його похідні:

 • ABS/PС –  бутадієновий акрилонітриловий стирол та його полімерні сплави. Добре піддається обробці, має високу жорсткість і стійкість до ударів, а також добре фарбується. Однак він дорожчий за інші види пластику і може вицвітати під впливом сонячного світла.
 • PC –  полікарбонат. Має високу прозорість, морозостійкість, вогнестійкість і теплоізоляційні властивості. Легкий в обробці та установці, але має низьку стійкість до подряпин та тріщин.
 • PBT – полібутилен терефлорат. Характеризується високою термостійкістю, хімічною стійкістю та зносостійкістю. Має гарну еластичність та відновлює форму після деформації. Однак він дорогий і складний в обробці.
 • PP/EPDM –  звичайний та етилендієновий поліпропілен. Є найдешевшим і найпоширенішим матеріалом для бамперів, для яких характерна легкість, гнучкість, стійкість до корозії та хімічних речовин, ремонтопригодність. Проте матеріал має низьку жорсткість і міцність, а також погано забарвлюється.
 • PUR – поліуретан. Термореактивний пластик, який має високу жорсткість, міцність, пружність і стійкість до ударів. Він також добре забарвлюється і не вицвітає. Однак він дорогий, складний в обробці та ремонті, а також схильний до старіння від УФ. 
 • PA – нейлон чи поліамід. Має високу термостійкість, зносостійкість та стійкість до подряпин. Він також легкий, гнучкий та відновлює форму після деформації. Серед мінусів: дорогий, складний в обробці та фарбуванні, а також схильний до корозії.
 • PVC – полівінілхлорид. Має низьку вартість, гарну гнучкість і стійкість до корозії, легко фарбується та ремонтується. Проте ПВХ має низьку термостійкість, міцність і жорсткість, а також виділяє шкідливі речовини при нагріванні.
 • GRP/SMC – склопластик. Це композитний матеріал, який складається із скловолокна, просоченого смолою. Він має високу жорсткість, міцність та стійкість до ударів, а також добре фарбується. 

Перш ніж зайти в інтернет магазин запчастин за бампером, додатково треба ще врахувати:

 1. Маса – залежить від матеріалу, з якого він виготовлений, його конструкції та форми. Зазвичай маса становить від 5 до 15 кг, але може бути й більше залежно від моделі та класу авто.
 2. Розміри – визначаються довжиною, шириною та висотою переднього бампера. Розміри можуть відрізнятися залежно від моделі, року випуску та комплектації автомобіля. 

Вартість і місцеві точки продажу

Ціна на такі автозапчастини Тернопіль може коливатись залежно від моделі авто та стану бампера (новий чи бу). Так, наприклад, вживаний бампер для іномарок може обійтись від 1000 до 7000 грн. Нові, звісно, будуть коштувати дорожче у м. Тернопіль. Автозапчастини можна пошукати в інтернет-магазинах, на маркетплейсі типу Авторіа або офлайн точках продажу.

Headlights of the black car close-up photo.

У Тернополі із великою різдвяною програмою виступить Хор Верьовки

Йосиф Сліпий. Під оперативним наглядом “Монаха” у Ватикані