Кількість лисиць в Україні зросла вчетверо

Поділитися

У 2023 році кількість лисиць в Україні зросла вчетверо порівняно з 2021 роком. За інформацією Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь їх близько 220 тис. особин. Це призвело до зростання соціальної напруги в деяких регіонах, де люди почали вбивати лисиць самостійно, використовуючи вила та інші знаряддя. Кажуть, що вдаються до таких кроків через те, що влада ігнорує їхні прохання вирішити питання з надмірною кількістю лисиць.

Секретар Комісії зі сталого ведення мисливського господарства Громадської ради при Держлісагентстві, голова науково-технічної ради Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь доктор наук Василь Новицький вважає, що поява такої ситуації є закономірним наслідком заборони полювання на час воєнного стану.

“Регулювання чисельності мисливських, і не тільки, тварин є невід’ємною складовою безперервних екологічних процесів на антропогенно трансформованих територіях, – каже Василь Новицький. – А таких у нас понад 92% площі України, яка лише за ступенем розораності займає перше місце в Європі та друге у світі. Тому в вітчизняних реаліях ХХІ ст., з метою підтримання екологічного балансу, збереження біорізноманіття, забезпечення продовольчого, економічного та епізоотичного благополуччя, полювання в тій чи іншій формах повинно бути завжди. Обґрунтованої альтернативи йому немає”.

За словами Новицького, заборона полювання призвела до того, що чисельність лисиць в Україні зросла на 458%. Крім того, кожна четверта-п’ята особина цього виду вже інфіковані смертельним для людей та теплокровних тварин вірусом сказу.

Новицький вважає, що заборона полювання є спланованим агентурним диверсією проти держави. Він закликає до її негайного скасування або хоча б до можливості регулювання чисельності тварин на місцях із залученням військових та правоохоронців.

Відзначимо, що позиція Міндовкілля щодо полювання на час воєнного стану залишається незрозумілою, хоч вони й погодили ліміти. У відомстві не коментують цю тему, а у підсумках 2023 року Міндовкілля взагалі проігнорувало мисливську галузь.

У Києві затримали колишнього чиновника, який був агентом ФСБ

У селі Кровинка на Тернопільщині сталося масштабне ДТП