Тернопільські аграрії роблять вибір: популярні моделі та бренди тракторів у регіоні

Поділитися

Ринок сільськогосподарської тракторної техніки у Тернопільській області дуже різноманітний. Лише на маркетплейсі AGRO.RIA станом на початок січня 2024 р у категорії продаж б/у тракторів в Тернопільській області представлено близько сотні одиниць вживаної техніки. Ще можна купити 3 нові моделі тракторів з гарантією від дистриб’юторів.

Agricultural machinery used for cultivation

Огляд та рейтинг популярних брендів тракторів в регіоні

Трактор – це основна та багатофункціональна агротехніка для сільського господарства, яка використовується для обробки ґрунту, перевезення вантажів, збирання врожаю та інших сільськогосподарських робіт. У Тернополі й Тернопільській області є великий попит на трактори різних потужностей, розмірів і функціональності. 

Серед популярних брендів і безпосередньо моделей тракторів, які користуються попитом у фермерських і приватних господарствах Тернопільщини, варто виділити:

 1. CLAAS (Германія) – одним із лідерів у виробництві сільськогосподарської техніки. Трактори CLAAS відрізняються високою якістю, інноваційними технологіями, комфортом і безпекою. Вони підходять для роботи на великих площах, що потребують високої продуктивності та точності. Найпопулярніші моделі CLAAS в області – це CLAAS Atles та CLAAS Axion.
 2. CASE (США) – це американський бренд, що входить до складу концерну CNH. Трактори CASE відрізняються оптимальним співвідношенням ціни та якості, надійністю, довговічністю та універсальністю. Вони підходять для обробки землі на різних типах ґрунту, з різними видами сільськогосподарських культур та причіпними агрегатами. Найпопулярніші моделі CASE у регіоні – це CASE Magnum та CASE Puma.
 3. New Holland (США) – ще один американський бренд, що також входить до складу концерну CNH. Трактори New Holland відрізняються схожими характеристиками з тракторами CASE, але мають більш сучасний дизайн та ергономіку. Вони підходять для роботи на різноманітних ділянках, з різними видами сільськогосподарської техніки та обладнання. Найпопулярніші моделі – New Holland T7 і New Holland T8.
 4. Fendt (Германія) – є частиною концерну AGCO. Трактори Fendt відрізняються найвищою якістю, інноваційними рішеннями, ефективністю та екологічністю. Вони підходять для роботи на найскладніших ділянках, з найвибагливішими видами сільськогосподарської техніки та обладнання. Найпопулярніші моделі – Fendt Vario та Fendt Favorit.
 5. Massey Ferguson (Великобританія) – також є частиною концерну AGCO. Трактори Massey Ferguson відрізняються простотою, надійністю, зручністю та доступністю. Вони підходять для роботи на середніх та малих ділянках, з різними видами сільськогосподарської техніки та обладнання. Серед поширених моделей варто зазначити Massey Ferguson MF 8480 та Massey Ferguson MF 7624.

  Modern red tractor on the agricultural field on sunny summer day.

Специфічні потреби Тернопільської області та їх вплив на вибір трактора

Тернопільська область є однією з найбільш сільськогосподарських регіонів України, де вирощуються зернові, технічні, овочеві та фруктові культури. Для ефективного обробітку землі та забезпечення високих врожаїв необхідно мати надійний та потужний трактор, який відповідає специфічним потребам регіону. 

При виборі трактора слід враховувати такі фактори, як:

 1. Кліматичні умови. Область характеризується помірним континентальним кліматом з достатньою кількістю опадів та сезонними коливаннями температури. Тому трактор повинен бути стійким до перепадів температури, вологості, снігу, дощу та інших атмосферних явищ.
 2. Рельєф місцевості. Тернопільщина має розмаїтий рельєф, який складається з рівнин, пагорбів, долин та горбистих масивів. Тому трактор повинен мати достатню прохідність, маневреність і здатність долати нахили різної крутості.
 3. Типи ґрунтів. Тут знаходяться чорноземи, суглинки, піски, лучні ґрунти тощо. Тому трактор повинен мати адаптивне обладнання для роботи з різними ґрунтами.
 4. Розміри полів. Регіон має як великомасштабне, так і малоплощинне садово-городнє землекористування. Тому тракторна техніка повинна мати оптимальний розмір, потужність та швидкості для роботи на полях різної площинності.

Рекомендації для аграріїв щодо вибору вживаного трактора

Під час вибору трактора необхідно враховувати кілька факторів, таких як стан двигуна, коробки передач, шин та інших деталей. Також варто перевірити історію обслуговування с/г машини, щоб переконатися, що вона не зазнавала серйозних поломок або аварій. Крім того, потрібно порівняти ціни на аналогічні моделі техніки на ринку та вибрати той варіант, який відповідає вашому бюджету та потребам. 

Купуючи б/в трактор, ви можете заощадити гроші та отримати надійний та функціональний агрегат для свого фермерського господарства.

 

Скільки коштує вступ України в ЄС

Творча криза: як її подолати та почати розвиватись в творчій професії