Житомирські поліцейські викрили групу рекетирів на чолі з кримінальним авторитетом

Поділитися

Учасники угруповання спеціалізувалися на вимаганні. Якщо потерпілі не погоджувалися на умови фігурантів, то вони силою відбирали їхнє майно. Також за певний відсоток допомагали розв’язати фінансові конфлікти кримінальним шляхом.
Як встановили оперативники управління стратегічних розслідувань у Житомирській області та слідчі ГУНП в Житомирській області, організував діяльність угруповання місцевий кримінальний авторитет. Його учасники вимагали надумані борги з мешканців міста Коростень. Окрім того, надавали послуги з «врегулювання» фінансових конфліктів.
Сума боргу залежала від матеріального стану потерпілого. В одних вимагали 500 доларів, в інших ця сума могла сягати й 5000. Процес вимагання завжди супроводжувався погрозами фізичної розправи, пошкодженням чи знищенням майна. У разі відмови виконувати вимоги зловмисників, відбирали майно потерпілих, а якщо і такий метод переконання не спрацьовував, то переходили до фізичного насильства.
У ході слідчо-оперативних заходів правоохоронці зібрали докази причетності фігурантів вже до восьми епізодів злочинної діяльності. Зокрема, в одного з потерпілих вони відібрали обладнання на понад 300 000 гривень, ще у кількох громадян, які не погодилися сплатити їм «борг» відібрали мисливську гладкоствольну рушницю, бензопилу та мобільний телефон, в іншого вимагали понад 180 000 гривень.
2 січня оперативники, слідчі, прокурори Житомирської обласної прокуратури за силової підтримки бійців роти поліції особливого призначення затримали трьох учасників угруповання під час отримання грошей від потерпілого: 900 доларів та 16 500 гривень.
На підставі зібраних доказів організатору та 8 учасникам слідчі повідомили про підозру. Залежно від ролі та участі в злочинній діяльності дії підозрюваних кваліфіковані:
– ч. 2 та 4 ст. 186 (грабіж),
– ч. 3 та 4 ст. 189 (вимагання),
– ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.
Окрім того, за результатами проведення 28 обшуків поліцейські вилучили майже 6 мільйонів гривень у національній та іноземній валюті, зброю, зокрема і рушницю, яку відібрали в одного з потерпілих, інші речі, що підтверджують протиправну діяльність.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів. Перевіряється причетність фігурантів до скоєння інших злочинів на території області.

На Буковині судитимуть учасників злочинної групи за організацію схеми ухилення від мобілізації

Міністерство оборони про рекрутинг через сайти працевлаштування: по 9 відгуків на одну вакансію! Для чого тоді ж ловлять чоловіків на вулицях?