“Весна цьогоріч видалась дивовижна”: поетичні читання Марини Пономаренко в Тернополі відбудуться 8 березня

Поділитися

У перші весняні дні хочемо поділитися з вами порцією натхнення та чудових віршів.
Тому вже в п’ятницю, 8 березня, о 18:30 запрошуємо вас на поетичні читання Марини Пономаренко, які відбудуться в Книгарні «Є» за адресою: м. Тернопіль, вул. Валова 5–9.
Марина почитає вірші, що увійшли до поетичної збірки «Книжка любові і люті».
Промодерує зустріч Ольга Єгайлова.
Вхід вільний.
Твори, що увійшли до поетичної збірки «Книжка любові і люті», були написані у 2019–2022 роках — під час епідемії COVID-19, а потім повномасштабного вторгнення. Це вірші про те, що тримає нас на поверхні, коли за всіма законами фізики та фізіології ми мали би вже потонути. Це про здатність вигрібати, коли течія тягне у відкрите море, вороже й повне хижаків. Це про уміння затримувати подих, коли накриває високою хвилею. Це про силу, що дозволяє побачити на горизонті маяк і попрямувати до берега. Це про сміливість пірнути углиб і знайти на дні мушлю — на пам’ять про цю подорож, якою би страшною і похмурою вона не була. І ще ця книжка про мистецтво співати і сміятися — навіть у темній крижаній воді.
В оформленні книжки художниця Ксенія Забродська пішла на несподіваний експеримент. Ілюстрації створені за допомогою штучного інтелекту Midjourney, адже глибина й багаторівневість творів Марини Пономаренко здатна торкнутися не лише живих сердець, а і штучного розуму.
Марина Пономаренко — поетеса, сценаристка. Народилася 1984 року в с. Григорівка Київської області. Живе в Києві. Закінчила Київський національний університет театру, кіно і ТБ ім. І.К.Карпенка-Карого за спеціальністю «Драматургія кіно і ТБ» (майстерня Богдана Жолдака). Працює у сфері комунікацій. Вірші були відзначені на кількох літературних конкурсах — «Кримський інжир», Pro100fest та інших. Твори Марини Пономаренко входили до антологій «Поміж сирен» (2023), «ЙБН БЛД РСН» (2023), «Atmintis Ugnis Deguonis. Iš mūsų laiko Ukrainos poezijos» (Литва, 2022), «Кримський інжир» (2021), «Антологія літераторів Київщини» (2021) та інших. Публікувалася в журналі «Київ», «Українській літературній газеті», на інтернет-порталі «ЛітЦентр», а також в інших періодичних виданнях.

7 березня відбудеться змова тернопільських ріелторів

Для українських військових створили “Дороговказ пораненого”