На Тернопіллі шукають роботу 176 осіб з інвалідністю. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації

Поділитися
Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації; залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи.
За початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 430 осіб з інвалідністю (серед них 34 учасників бойових дій, 43 ВПО), з них
369 – мали статус безробітного;
76 – працевлаштовано,
22 – проходили професійне навчання;
11  – брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру;
18 – отримали ваучери на оплату навчання.
Зараз для 176-ти безробітних згаданої категорії продовжується добір підходящих місць праці.
Роботодавці області пропонують 105 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (24 вакансії – із зарплатою до 15 тис. грн), продавці різної спеціалізації (13 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), підсобні робітники (6 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), лікарі різної спеціалізації (4 вакансії, зарплата до 15 тис. грн), інженери різної спеціалізації  (4 вакансії – із заробітною платою до 8,1 тис. грн) та слюсарі з ремонту рухомого складу (4 вакансії, зарплата до 9,2 тис. грн).
Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати: 
106,5 тис. грн – якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи,
71 тис. грн – за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.
2. 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. розмір компенсації становить 8000 гривень. Щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості.
3. Компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.
За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» – 0635765756.

Український гурт випустив кліп про те, що кожен з нас супер герой

Как выбрать телевизор в 2024 году?