Чому радіатор охолодження води є критично важливим для двигуна

Поділитися

Основний радіатор охолодження є ключовим компонентом системи охолодження двигуна автомобіля, і його основна функція полягає в відведенні тепла, яке генерується під час роботи двигуна. Він складається з ряду трубок і пластин, через які циркулює охолоджуюча рідина (антифриз). Ось детальніше про радіатор охолодження:

Будова основного радіатора охолодження:

 1. Секції і конструкція: Радіатор зазвичай складається з двох або більше секцій, кожна з яких містить ряди трубок і пластин, через які проходить охолоджуюча рідина (антифриз). Ця конструкція створює значну поверхню для відведення тепла від охолоджуючої рідини до повітря.
 2. Трубки і пластини: Теплообмінник в радіаторі відбувається завдяки взаємодії охолоджуючої рідини з трубками і пластинами. Тепло передається від гарячої рідини до повітря, що проходить через радіатор.
 3. Вентилятор: Більшість радіаторів оснащені вентилятором, який допомагає відводити тепло швидше, особливо в умовах низьких швидкостей або під час зупинки автомобіля. Вентилятор зазвичай включається автоматично за допомогою системи керування температурою двигуна.
 4. Розсіювач тепла (гриль): Радіатор має розсіювач тепла (гриль), який дозволяє повітрю відводити тепло, що виходить з радіатора.

Функції основного радіатора охолодження:

 • Охолодження двигуна: Головна функція радіатора полягає в відведенні тепла від гарячої охолоджуючої рідини, що циркулює через двигун, до оточуючого середовища.
 • Регулювання температури: Радіатор допомагає підтримувати оптимальну температуру роботи двигуна. Якщо двигун нагрівається, охолоджуюча рідина проходить через радіатор, де вона охолоджується, перш ніж повертається до двигуна.

Проблеми з радіатором охолодження і їх вирішення:

 • Витоки антифризу: Якщо ви помітили, що рівень антифризу падає, це може свідчити про витік у радіаторі або його шлангах. В такому випадку потрібна перевірка і, можливо, заміна ущільнювачів або самого радіатора.
 • Забруднення і перешкоди: Пил, бруд та інші забруднення можуть блокувати повітряний потік через радіатор, що зменшує ефективність охолодження. Регулярно очищайте радіатор від цих забруднень.
 • Фізичні ушкодження: Удар або пошкодження може пошкодити трубки або пластини радіатора, що призведе до його несправності. У такому випадку може знадобитися заміна радіатора.

Поради щодо догляду за радіатором охолодження:

 • Перевірка рівня антифризу: Регулярно перевіряйте рівень і стан антифризу. Додавайте або замінюйте, якщо потрібно.
 • Очищення радіатора: Регулярно очищайте радіатор від бруду і забруднень, щоб забезпечити нормальну роботу охолоджуючої системи.
 • Проведення профілактичного обслуговування: Важливо вчасно проводити профілактичне обслуговування системи охолодження, включаючи перевірку радіатора, наявність витоків і загальний стан.

Радіатор охолодження є критичним компонентом для забезпечення нормальної роботи двигуна автомобіля. Ретельний догляд і вчасна заміна в разі необхідності допоможуть зберегти ефективність і надійність вашого автомобіля.

На Тернопільщині судитимуть місцевого мешканця за «злив» інформації ворогу

Подружжя фотокореспондентів Костянтин та Влада Ліберови зняли документальну стрічку “Кринки”