Українські військові завдали ударів в окупованому Криму – влучили у підводний човен та у зенітно-ракетний комплекс С-400. Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.
“Суттєво пошкоджено 4 пускові установки ЗРК “Тріумф”. Також в порту Севастополя успішно уражено підводний човен чорноморського флоту РФ “Ростов-на-Дону”, – зазначили у Генштабі.
В результаті влучання човен затонув на місці.
Удар здійснили у п’ятницю, 2 серпня ракетні війська у взаємодії з підрозділами ВМС.
Підводний човен Б-237 “Ростов-на-Дону” – за класифікацією НАТО — це клас Kilo. Він є одним з чотирьох підводних човнів класу “Kilo”, здатних застосовувати ракети “Калібр”.
“Ростов-на-Дону” був носієм 4 ракет “Калібр”. Відомо, що він вже застосовував їх у бойовій ситуації.
У Чорне море субмарина прибула ще в лютому 2022 року, за тиждень до повномасштабного вторгнення. Але точних даних, що саме з неї запускали “Калібри” по українських містах, немає.
“Ростов-на-Дону” був введений в експлуатацію 26 грудня 2014 року.
В 2017 році “Ростов” отримав приз російського військового командування як найкращий підводний човен РФ за підсумками змагань.
Добили?
Повітряна атака на субмарину противника – рідкісна операція в історії воєн.
13 вересня 2023 року “Ростов-на-Дону” вже зазнавав суттєвих ушкоджень внаслідок української ракетної атаки. Тоді українські військові змогли ракетами вразити сухі доки морзаводу, які Росія використовує для ремонту кораблів.
Деталі, як відбувався удар цього разу, поки що невідомі.
Човен ремонтували в акваторії Севастопольської гавані після попереднього удару.
Вартість підводного човна “Ростов-на-Дону” оцінюється у 300 мільйонів доларів.
ВВС не може в умовах війни оперативно перевірити офіційні зайви. Росія поки що про удар по Криму не коментувала.
27 знищених кораблів
З початку повномасштабного вторгнення Україна знищила або пошкодила 27 кораблів Чорноморського флоту Росії. Про це командувач ВМС Олексій Неїжпапа розповідав в інтерв’ю Reuters на початку липня.
Він зазначив, що серйозної шкоди завдали російській базі у Севастополі — де ремонтують, обслуговують кораблі, і де зберігаються боєприпаси.
Для ураження російських кораблів ЗСУ використовували безекіпажні катери з вибухівкою та ракети Storm Shadow і ATACMS.
Практично всі основні боєздатні кораблі росіяни вивели з головної бази ЧФ росії.
Також Неїжпапа уточнив, що військові кораблів Росії не заходять у північно-західну частину Чорного моря площею майже 25 тисяч квадратних кілометрів.