Четверо тернопільських нардепів хочуть посадити за грати журналістів

Поділитися

Верховна Рада провалила повторне голосування у другому читанні за скандальний законопроєкт № 10242, який Медіарух закликав не ухвалювати. Медійники та правозахисники переконані, що ініціатива  становить суттєві загрози для свободи слова, роботи журналістів та захисту джерел і викривачів корупції.

Усього 213 нардепів віддали голоси “за” з 226 необхідних для ухвалення рішення. Скандальну ініціативу переважно підтримали депутати від фракції “Слуга народу” (75% від фракції), а також депутатські групи ПЗЖМ (71%), “Відновлення України” (50%), “Довіра” (47%), позафракційні нардепи (18%) та “За майбутнє” (12%).

Проти голосували 13 народних депутатів — з фракції “Європейська солідарність”, “Голос”, один позафракційний нардеп та один від “За майбутнє”. Попри те, що сьогодні Верховна Рада не проголосувала за цей законопроєкт, його відправили на повторне друге читання, що залишає шанс для його подальшого ухвалення, повідомляє рух “Чесно”.

Іван Калаур, нардеп з Тернополя голосував за цей законопроект. Кум голови Верховної Ради.

Журналісти переконані, що головною проблемою цього законопроєкту є зміни, які пропонують внести до двох статей Кримінального кодексу — 361 та 361-2. Ці статті передбачають покарання за “несанкціоноване втручання, збут або розповсюдження інформації” з різних реєстрів, але законопроєкт пропонує ще посилити цю відповідальність на час воєнного стану.

“Під прикриттям боротьби зі “зловживанням даними” створюється інструмент, який може бути використаний для переслідування журналістів, що висвітлюють корупційні схеми або зловживання владою”, — йдеться у заяві Інституту масової інформації.

Людмила Марченко з Тернополя. Теж підтримала скандальний законопроект. Краще б вже сиділа за корупцію і не ганьбила рідний край

Після голосування нардеп від “Слуги народу” Олександр Маріковський написав у Facebook, що “відкликає свій підпис “за” цей законопроєкт”. Раніше ЧЕСНО писав, що заява нардепа про відкликання/зарахування голосу є радше політичною, адже процедура зміни результатів голосування шляхом подання заяви не визначена і вони фактично не змінюються.

“Не мав можливості вчасно пересвідчитися у тому, що проєкт 10242, який мною був підтриманий сьогодні, не підтримується медіаспільнотою. Але медіаспільнота нашу я дуже поважаю і ціную, і завжди прийду на допомогу, як тільки вона покличе. Відчуваючи свою провину, я відкликаю свій підпис “За” за цей проєкт закону”, — написав Маріковський. 

Коміки-Гевки, бл*ть

Зазначимо, що ініціаторами та співавторами даного законопроєкту є члени Комітету ВРУ з правоохоронної діяльності, зокрема голова комітету Сергій Іонушас з колегами зі “Слуги народу”, а також представники забороненої проросійської партії ОПЗЖ Григорій Мамка та Суто Мамоян.

Маркет-плейс Prom.ua та 13 українських книжкових інтернет-магазинів “Parovozik”, “ЛітЛукс”, “Bookstor”, “Book Shelf”, “Ларчік”, “Caesar”, “ХітКнига”, “Bookvoid”, “BigBookWorld”, “ANIMA”, “ARINA Books”, “СТРОДО”, “КнигоТур” торгували москалячими книжками

Ринок землі: агрохолдинги проти фермерів