Шакал на Тернопільщині: хижак розширює свої території на північ

Поділитися

На території Національного природного парку “Дністровський каньйон” було виявлено шакала (Canis aureus) — хижака, який за розмірами посідає проміжне місце між лисицею та вовком. Це перша достовірна зустріч тварини на Тернопільщині. Про це повідомляє НПП “Дністровський каньйон” у березні 2025 року. Проте. мисливці з Шумщини пишуть, що ще у 2022 році бачили збитих автомобілями шакалів. А це вже північна частина Тернопілля.

Знахідка свідчить про розширення ареалу проживання цього виду. За інформацією працівників парку, тварину було виявлено у браконьєрському сильці кілька днів тому.

“Цей хижак легко адаптується до антропогенних ландшафтів. З кінця ХХ ст. та у ХХІ ст. активно розселюється з традиційних південних частин свого ареалу на північ. Його уже виявили на півночі України, в Білорусі, і навіть в Естонії”, — йдеться у повідомленні парку.

Тепер фахівці мають встановити, чи це випадкове проникнення окремої особини, чи вид уже закріпився в регіоні. Також важливо дослідити, кому шакал може стати конкурентом чи загрозою в екосистемі Подністров’я.

“Хоча образ цього звіра в народі здебільшого негативний (уособлює нахабність, злодійкуватість, підлість), для природи це вид, що має право на існування”, — зазначають екологи НПП “Дністровський каньйон”.
У парку також розповіли про інші види тварин, які розширюють свій ареал на території заповідника. Зокрема, це бобри (Castor fiber), які вперше були виявлені у межах парку в 2012 році на Монастирищині. За десятиліття вони заселили Дністер вниз по течії зі швидкістю приблизно 30 км за рік і тепер є звичайним видом на Дністрі та його притоках.
Ще одним прикладом успішного розширення ареалу є нетопир білосмугий (Pipistrellus lepidus). Цього кажана вперше виявили в регіоні у 2010 році, а нині він часто трапляється під час зимівлі. Нещодавно 63 кажани цього виду було передано до НПП “Дністровський каньйон” на перетримку до весни з Копичинецького ліцею.

“Я обираю ССО!” – приєднуйся до еліти спецпризначенців

ССО ще ближче: як окремий полк зв’язку змінює правила гри в ефірі