500 найбагатших людей світу втратили разом $208 мільярдів через оголошені президентом США Дональдом Трампом широкомасштабні мита. Це стало четвертим найбільшим одноденним зниженням за 13 років в історії Bloomberg Billionaires Index, найбільшим з часу пандемії COVID-19.
Понад половину мільярдерів, яких відстежує Bloomberg, зазнали збитків, середньо знизившись на 3,3%. Найбільше постраждали мільярдери США, зокрема Марк Цукерберг і Джефф Безос. Цукерберг втратив $17,9 мільярда після падіння акцій Meta на 9%, а Безос втратив $15,9 мільярда через падіння акцій Amazon на 9%.
Ілон Маск втратив $110 мільярдів цього року, включаючи $11 мільярдів через падіння акцій Tesla. Ернест Гарсія III, генеральний директор Carvana, втратив $1,4 мільярда після того, як акції компанії знизилися на 20%. Тобі Лютке, співзасновник Shopify, втратив $1,5 мільярда через падіння акцій на 20%.
З іншого боку, Карлос Слім, найбагатший чоловік Мексики, уникнув впливу мит завдяки тому, що Мексика була виключена зі списку країн, на які поширюються нові тарифи. Його статки зросли на 4%, до $85,5 мільярда.
Бернар Арно, власник LVMH, також зазнав збитків — його статки зменшилися на $6 мільярдів через падіння акцій компанії через очікувані митні обмеження на експорт алкогольних та розкішних товарів до США.
А тим часом Європа готується до напливу китайських товарів після введення американських тарифів, що створює нові економічні ризики для континенту.
Аналітики попереджають, що потік дешевих китайських товарів, зокрема електротоварів та машинобудування, може серйозно вплинути на європейських виробників.
“Негайний торговий шок в Азії, ймовірно, відіб’ється на Європі”, — зазначив головний економіст Deutsche Bank Робін Вінклер. Китайські виробники, стикаючись з суворими тарифами США, намагатимуться перенаправити свою продукцію на європейські ринки.
Введення нових мит адміністрацією Дональда Трампа боляче вдарило по американських активах. Про це пише Bloomberg.
Ф’ючерси на фондові індекси США впали більш ніж на 4%, курс долара знизився, а прибутковість 10-річних казначейських облігацій досягла найнижчого рівня з жовтня.
Натомість інші економіки постраждали менше. Європейський індекс Stoxx Europe 600 втратив 1,9%, а євро виріс на 2,2% щодо долара. Японська ієна зміцнилася на 1,9%. Загалом, долар пережив найгірший день за два роки, адже інвестори готуються до негативних економічних наслідків.
Експерт з National Australia Bank Ltd Рей Еттрілл пояснив, що “загострення побоювань щодо зростання економіки США через нові мита і падіння акцій означає, що долар втрачає свою традиційну підтримку як резервна валюта”.
Американський фондовий ринок і так був нестабільним, але тепер ситуація погіршилася. S&P 500 втратив 3,6% від початку року, а Nasdaq 100 – 7%. Технологічні гіганти США також зазнали втрат. Натомість німецький DAX виріс на 10% у 2025 році.