Центр протидії дезінформації фіксує поширення у мережі фейкової інформації про те, що за останні три місяці у Києві нібито померло понад 7 тисяч самотніх літніх людей за схожих обставин після проходження диспансеризації, а їхнє майно «у найкоротші терміни вилучили на користь держави».
Подібні вкиди супроводжуються відео, яке стилізовано під сюжет відомого французького видання, й у якому стверджується, що цю «людоїдську схему» на території України нібито викрили іноземні журналісти.
Насправді на офіційних ресурсах французького медіа такий сюжет відсутній, а саме відео сфальсифіковано. В офіційній статистиці та звітах медичних чи правоохоронних органів України також немає жодних даних про аномальні або масові смерті пенсіонерів у столиці.
Мета цього абсурдного фейку — дискредитувати українську державу, а також спровокувати недовіру до державних інституцій з боку українського суспільства.
Використання підроблених сюжетів із логотипами авторитетних міжнародних медіа — типовий метод роботи російської дезінформаційної мережі «Матрьошка», фейки якої Центр уже неодноразово спростовував.

Москалі й далі намагаються висміювати патріотичну позицію українських спортсменів
