З 15 березня 2017 року набрав чинності спільний наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства юстиції України від 27 лютого 2017 року № 675/5/37 «Про затвердження Порядку інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Єдиним реєстром документів, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт і засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів».
Тобто Державна архітектурно-будівельна інспекції в режимі реального часу зобов’язана передавати до Державного реєстру прав відомості, зокрема, про документи, що засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом робіт, та інші відомості при наявності їх в Єдиному реєстрі документів. Тому, починаючи з 15 березня 2017 року особі, яка хоче зареєструвати новозбудований чи реконструйований об’єкт нерухомого майна не обов’язково подавати у паперовому вигляді документи, які засвідчують готовність об’єкта до експлуатації чи його реконструкцію – їй необхідно лише в заяві вказати реєстраційний номер такого документа. За цим реєстраційним номером державний реєстратор, нотаріус особисто сформує запит для отримання інформації з Єдиного реєстру документів та отримає доступ до цих документів в електронному вигляді. У разі відсутності документа в Єдиному реєстрі документів за критеріями, зазначеними державним реєстратором у пошуковому запиті, він отримає повідомлення про відсутність зазначеного документа в цьому реєстрі.
Інформаційна взаємодія між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Реєстром дозвільних документів у будівництві здійснюється на центральному рівні в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв’язку. Її забезпечують технічний адміністратор Державного реєстру прав та Державна архітектурно-будівельна інспекція України, повідомляє Головне територіальне управління юстиції у Тернопільській області