Знайдено українське коріння засновника Facebook Марка Цукерберга

Поділитися

Знайдено українське єврейське коріння засновника Facebook Марка Цукерберга – результати історичного дослідження

В процесі роботи над проєктом «Мандри роздільські» був проведений історичний аналіз, завдяки якому вдалося доказати українське єврейське коріння Марка Цукерберга. Зокрема, мова йде про пра-прадіда відомого американського мільярдера – Айзека (Ісаак / Eizek Zukerberg), який проживав у містечку Розділ на Львівщині.

Дослідники походження засновника FB з’ясували, що його прапрадід Айзек народився 28 жовтня 1866 року в Роздолі у будинку під номером 99. Батьками Айзека були маклер торгових операцій Сендер (Александер) Цукерберг та його дружина Рухель (у дівоцтві – Ґрюнштейн). В родині було 11 дітей, більша частина яких проживала в батьківському домі.

Як зазначає історикиня, кандидатка історичних наук, Оксана Лобко, до Америки, а саме до Нью-Йорка, Айзек Цукерберг приплив з німецького Бремена 21 липня 1893 року на новому на той час човні H.H. Meier. Згодом він одружився та мав трьох синів.

Але на цьому українська лінія не закінчилась – середній син Айзека Макс, своєю чергою, одружився з Манею (Мінні) Візенталь, яка була уродженкою Скали-Подільської – селища в Чортківському районі Тернопільської області. В цій родині й народився дідусь Марка Цукерберга – Джек.

Також дослідження виявило, що у 1902 році «Газета Львівська» розмістила інформацію повітового суду галицького міста Миколаєві, що через смерть Рухелі Ґрюнштейн, вдови Сендера Цукерберга, родина розшукує їх сина Айзека, що є додатковим фактом в доказовій базі дослідження.

Ганна Гаврилів, керівниця проєкту «Палац Розділ» та ініціативи «Спадщина.UA», каже, що в Роздолі ще багато свідчень про місцеву єврейську громаду, зокрема, кладовище, синагога та інші.

«З цієї громади вийшло багато відомих людей. Тому наша робота з дослідження історії єврейської громади Роздолу продовжиться, й впевнена, що нас очікує багато цікавих новин», – каже Гаврилів.

Тернополян кличуть приєднатись до написання Радіодиктанту національної єдності

У Тернополі презентують книгу політв’язня радянських концтаборів Миколи Горбаля “Деталі піщаного годинника”