Перевірками проведеними органами прокуратури з питань додержання вимог законодавства при наданні громадянам адміністративних послуг встановлено, що управлінням Державної міграційної служби у області та його територіальними підрозділами не забезпечено у своїй діяльності додержання принципу відкритості та прозорості
З’ясовано, що працівники міграційної служби спрямовують суб’єктів звернень до представників Тернопільської філії ДП «Документ» для заповнення заяв та отримання реквізитів рахунку, на який необхідно сплатити за заповнення заяви 30 гривень.
Таким чином, у громадян складається хибна думка, що представники філії ДП «Документ» є працівниками управління Державної міграційної служби в області, а тому їх послуги є обов’язковою складовою частиною адміністративної послуги.
При цьому, міграційною службою не повідомляється заявників про добровільність отримання послуги з виготовлення та заповнення заяви та оплату за неї коштів на рахунок ДП «Документ».
Для прикладу, прокурором Підволочиського району з’ясовано, що лише за 2 місяці зазначені кошти на рахунок ДП «Документ» сплатили майже 170 громадян за надані адміністративні послуги територіальним підрозділом міграційної служби району.
Аналогічні факти порушень вимог законодавства при наданні громадянам адміністративних послуг, на які прокурори відреагували поданнями, виявлено майже у всіх районах області.
За наслідками розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто 13 посадових осіб управління Державної міграційної служби в області та його територіальних підрозділів та вжито заходів щодо усунення виявлених порушень.
Прес-служба прокуратури Тернопільської області