“Накрутки” в тернопільських інтернет-виданнях б’ють усі рекорди, або Невже тернопільські інтернет-видання “Погляд” і “За збручем” створені для читання роботами?

Поділитися

Як відомо, наприкінці минулого року на Тернопільщині стартувало чимало інтернет-ЗМІ.

Буквально за лічені дні вони нібито “розкручувались” як мінімум до західноукраїнського рівня. З одного боку така ситуація радувала. Нарешті й наші видання допоможуть побудувати громадянське суспільство на Тернопільщині. Онлайн-видання складуть добротну конкуренцію традиційним ЗМІ, що змусить останніх вдосконалюватись через посилення конкуренції.

Відверто кажучи, обридло дивитись “правильні” ніякі новини на державному телеканалі чи “підстругані” під політичні стандарти  Української народної партії. Про новини від найукраїнської ефемки взагалі можна мовчати. Спадає на думку лише одне порівняння, що журналістика і проституція – найдревніші професії. Нехай навіть “свободні”. Про видання, де править бал всесильний долар можна взагалі не говорити.

Вірилось, що інтернет суттєво підкоригує цю ситуацію. Співпраця тернопільських блогерів з національними порталами радує. Наші новини читає вся Україна. Тепер чиновникам не так просто махлювати, розповідати побрехеньки про аеропорт, телевізори, “вдосконалення” комунальної аптечної мережі тощо. Навіть розміщення інформерів на тернопільських порталах віталось. Сайти барвисто ілюстрували багатогранне життя в світі, а заодно рекламували свій портал, отримували за це переходи.

Однак, з розвитком технологій, почались маніпуляції щодо відвідуваності порталів, а відповідно й їх впливовості.

Вчора опівночі автор цих рядків  переглянув відкриту статистику двох так званих найрейтинговіших сайтів – “За збручем” та “Погляд”.

Розчарувався.

Було дуже прикро.

Молоді команди, які творять портали “За збручем” та “Погляд”, фактично обманюють своїх читачів щодо так званої відвідуваності.

За чотири хвилини сайт “За збручем” відвідало чотири читачі. Проте кількість сторінок, які нібито перегорнули читачі, сягнули аж 201. Фактично це означає, що на так зване читання однієї сторінки відвідувач затрачав чуть більше однієї … секунди. Відсотки ж заходів із регіону авторитетного лічильника www.bigmir.net аж зашкалювали – 5025%.  У першій топ-20 інтернет-видань такого нібито успіху не мали навіть найпопулярніші всеукраїнські сайти, які читають тернополяни.

Схожа ситуація зі статистикою у “Погляду”. Якщо вірити лічильник www.bigmir.net , а не вірити їм не має підстав, бо користується ним уся Україна та найавторитетніші видання, “Погляд” за ті ж 4 хвилини зайшли почитати 7 відвідувачів. За той час вони прочитали 219 сторінок. Про трьохтисячні відсотки можна вже й  не згадувати.

Не хочеться коментувати такі речі.

Шкода, що молоді команди вип’ячують свій дутий “тираж” як якесь неймовірне досягнення.

Виникає єдине питання: невже тернопільські інтернет-видання “Погляд” і “За збручем” створені для читання роботами? А можливо, це технологічні проекти, щоб знівелювати соціальну журналістику у Тернополі?

Питання залишаю відкритим для коментарів. Віриться, що це просто “грає” азарт.

З часом “полова” відсіється.

І читатимуть суперкласні матеріали про тернопільських політиків (як, скажімо про Віталія Цимбалюка) й реальні відвідувачі. Особливо було приємно, що актуальну тему про статки невідомого походження сина екс-губернатора “підхопив” й основний конкурент “Погляду” – “За збручем”

Переглянути “нічну” статистистику можна тут nakrytka

З повагою та сподіванням на взаєморозуміння Віталій Мацюк, шеф-редактор “Про все”

Sorry, there are no polls available at the moment.

Найпопулярніший хіт у Тернополі Тік – “Для мами”

У березні в Тернопільському облдрамтеатрі покажуть “Мазепу”, “Сльози Божої Матері”, “Як повернути чоловіка”, “За двома зайцями”