Чому подорожчав овес?

Поділитися

Останніми днями деякі торговельні мережі підвищили ціни на вівсяну крупу. Частково це викликано погодними умовами в минулому році та загальним підвищенням цін в країні. Як вважають експерти Державної продовольчо-зернової корпорації України (ДПКЗУ), проблем з наявністю на ринку вівса та вівсяної крупи не передбачається.

Через несприятливі погодні умови в період вегетації вівса, урожайність в 2010 році знизилася до 15 ц/га (порівняно із 25 ц/га в урожайні роки), що призвело до поступового вичерпання запасів та зростання цін пропозицій понад 3000 грн/тонну. Переважна більшість залишків вівса, що зберігається на підприємствах різних форм власності, є посівним матеріалом або фуражним зерном та не може бути використана для переробки на крупи та пластівці.

До складу ДПЗКУ входить єдина філія, яка займається переробкою вівса на крупи та пластівці – «Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів».

Враховуючи ситуацію, що склалася на внутрішньому ринку, фахівець філії Державного підприємства відбув до Казахстану, готуються документи на відрядження іншої посадової особи до Польщі, де відбудуться переговори щодо поставок вівса до України в обсязі до 5000 тонн, що дозволить завантажити потужності філії «Новоукраїнський КХП» до кінця маркетингового року, забезпечити надходження круп та пластівців у роздрібну мережу в достатній кількості та стабілізувати ціну.

Також 25 березня 2011 року відбулася зустріч між генеральним директором ДПЗКУ Лавринчуком О.В. та  Заступником Міністра Міністерства сільського господарства та продовольства Республіки Білорусь, директором департаменту хлібопродуктів Сєдіним В.О., за результатами якої досягнуто домовленості про вивчення білоруською стороною можливості поставки  вівса до України та в термін до 31 березня інформування української сторони.

У зв’язку із зменшенням обсягів виробництва гречаних і вівсяних крупів, на сьогодні філією «Новоукраїнський КХП» здійснюється переробка зерна пшениці та ячменю на перлову, пшеничну і ячмінну крупи в значно більших від звичайних обсягах.

 

Після Дня відкритих дверей у Підволочиську зникне безробіття?

Представники понад тридцяти військових частин Тилу Збройних Сил України відвідали Бережани