Ланівці : сто днів роботи міської влади

Поділитися

Перше, з чого розпочав чергову сесію Лановецький міський голова Іван Панфілович Ткачук – це привітав депутатський корпус із рубежем – сто днів діяльності ради шостого скликання. Відлік часу не великий, а роботу оновленої команди вже відчутно: розпочато капітальний ремонт дошкільного закладу «Теремок» с.Оришківці, всі дошкільні заклади забезпечено комп»ютерною технікою, продовжено роботи по реконструкції та покращенню вуличного освітлення (закуплено 63 вуличних фонарі ), розпочаті радою попереднього скликання.
Будучи присутньою на сесії, як депутат районної ради, мала змогу ще раз переконатися – місцева громада вміє і може самостійно господарювати. Саме жителі міста вже втретє поспіль обирають Івана Ткачука міським головою. А він, в свою чергу, вміє створити на сесії ділову атмосферу, почути пропозиції кожного депутата. Заради політичної справедливості зазначу, що І.Ткачук був і залишається «нашоукраїнцем», перший заступник О.Батожний представляє «Фронт змін», секретар міської ради О.Носик та заступник голови В.Іванунь – представники «Батьківщини» з дня створення районної організації, а секретар виконкому О.Коцюбко – представляє «Свободу». Такий собі осередок демократії на тлі «регіонівської» районної влади, яка змінює партійні квитки та переноситься з кабінету в кабінет, з поверху на поверх.
В ході сесії депутати заслухали звіт начальника Комунального підприємства по благоустрою Бабича В.М. та висловили ряд пропозицій щодо покращення роботи. Дали можливість виступити і членам трудового колективу, в яких є свої вимоги щодо покращення умов праці. З метою активізації роботи із злісними неплатниками комунальних послуг та підготовкою позовів до суду про стягнення заборгованості, звільнили підприємство від сплати державного мита та судового збору.
Наступними важливими кроками стали впорядкування питань оренди комунального майна територіальної громади та внесення змін до програми соціально-економічного розвитку на 2011 рік. Приємно, що і керівництво ради та й депутати знають про кожну заплановану і витрачену копійку, враховуючи, що цьогоріч з районного бюджету виділено між бюджетних трансфертів втричі менше, ніж у попередні роки. Це ще одне підтвердження щирості і відкритості міської влади – чесно з громадою, чесно із самим собою.
Незважаючи на непросту ситуацію з міським бюджетом, депутати пішли назустріч ТОВ « Ланівецький цукровий завод» та зменшили розмір орендної плати за землю з 6 до 4%. Представник товариства, як соціального партнера міста, і чи не єдиного великого, на сьогодні, платника податків на Лановеччині, запевнив депутатів, що ця «економія» повернеться до міської казни податками, які збільшаться від збільшення об’ємів виробництва та збільшення тривалості роботи підприємства в сезон цукроваріння. Повірили. Сподіваюсь, що осінь не принесе розчарування. Вірю, бо за роботою цукрового заводу долі сотень людей та їх родин.
Розглянувши ще близько двадцяти земельних питань сесія завершила свою роботу. Подумалось, а що легше: творити історію маленького міста, вершити долі інших, чи тихо і непомітно будувати власну? І як не просто нам, депутатам, виправдати довіру, яку отримали.

У Тернополі презентують Тернопіль. Очима Михайла Окаринського

На Facebook створена сторінка, яка присвячена питанню відбудови парафіяльного костелу у Тернополі