На Тернопільщині загинуло лише 2,7% посівів

Поділитися

Загалом в області посіяно близько 280 тисяч гектарів озимих культур. Стан посівів зараз добрий. Керівник профільного управління відзначив, що на сьогоднішній день маємо лише 5 відсотків слабких посівів і тільки 2,7 відсотка посівів загинуло. Порівняно з попередніми роками, – це хороший показник.

Область в основному забезпечена і ресурсами для весняно-польових робіт. Наприклад, кондиційного насіння заготовлено вже 110 відсотків до потреби. Проте, ця робота не завершена і загалом Тернопілля матиме на 15-16 відсотків кондиційного насіння більше, ніж необхідно. Це дозволить продавати його іншим регіонам.

Сільськогосподарські підприємства краю вже на 85 відсотків забезпечені мінеральними добривами. Могла б бути кращою забезпеченість засобами захисту рослин, однак, аграрії в першу чергу витратили кошти на придбання міндобрив, адже підживлення озимих культур триває вже, а засоби захисту потрібні будуть пізніше.

Під час пресової конференції говорилося і про забезпечення коштами весняної посівної кампанії.  Поки що забезпеченість складає 65-68 відсотків. Решту коштів аграрії планують отримати за рахунок кредитів комерційних банків та товарних кредитів, повідомляє сайт ОДА.

Окремо говорилося і про виділення коштів на форвардні закупівлі зерна. На ці потреби Кабмін виділив Аграрному фондові близько 5 мільярдів гривень.

– Це хороша і своєчасна допомога для села, – зазначив Андрій Хома.

Він повідомив, що Тернопільська область подала заявок у Аграрний фонд на 113 мільйонів гривень. Частину грошей за майбутній урожай сільгоспвиробники отримають зараз – авансом. Решту доплатять восени згідно з цінами за підсумками трьох товарних сесій на біржі.

Немає проблем у тернопільських аграріїв і з підготовкою сільськогосподарської техніки. Більшість техніки вже стоїть на лінійці готовності. Це – сучасні високопродуктивні трактори та сівалки, які забезпечать проведення весняних сільгоспробіт у найстисліші терміни, – зауважив начальник головного управління агропромислового розвитку Тернопільської облдержадміністрації.

Андрій Хома відповів на чисельні запитання журналістів.

Теренова гра “Гурби-Антонівці” відбудеться в кінці квітня

У Тернополі знову КВК