Освітян в країні винищують!

Поділитися

Тисячі невдоволених освітян у багатьох обласних центрах вийшли вчора на акції протесту. Вчителі шкіл, викладачі вишів, студенти і представники освітянських профспілок вимагали від української влади покращити фінансування системи освіти і охорони здоров’я. Сьогодні всеукраїнські протести відбуваються у Києві.

«Недофінансування освітньої галузі в Україні шалене, вже немає мови про підвищення заробітної плати. Але позитивом є те, що люди перестали боятися показувати своє невдоволення. Мене дивує, що тернопільська освітянська профспілка «перемовчала» вчорашні акції протесту. Основне для вчителів, викладачів, студентів – щоб був переглянутим державний бюджет, бо якщо це не буде зроблено, то на кінець року вони залишаться без заробітної плати взагалі!» – зазначив член постійної комісії з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, туризму та курортно-рекреаційної діяльності Тернопільської облради Степан Барна.

Проблеми освітян, наголосив координатор руху «За Україну!» Степан Барна, йому знайомі ще з дитинства. Його батьки, бабуся, дідусь та брат працюють вчителями. Відтак заукраїнці готові надати освітянам усю моральну та організаційну підтримку у майбутніх акціях протесту.

«Система освіти в Україні найбільш економічно уразлива. Кожного дня у засобах масової інформації бачимо, що в регіонах закривають школи. На Сході країни це, насамперед, україномовні школи, на Заході, зокрема у Тернополі, – школи з малою чисельністю учнів. Загалом, освітянам усіх областей потрібна надбавка до окладу, та, ще раз наголошую, обов’язково необхідне збільшення видатків на освіту в бюджетах всіх рівнів» – наголосив Степан Барна.

Губернатор хоче звільнити голову Теребовлянської райдержадміністрації?

У Тернопільському прес-клубі розкажуть усе про рибу