Почалося! Першу в цьому році смерть від “свинячого” грипу зареєстрували на Тернопільщині

Поділитися

У Тернопільській області зареєстрували першу в цьому році смерть людини від грипу типу H1N1, більше відомого як “свинячий” чи “каліфорнійський” грип. В обласній санепідстанції кажуть, що загалом в Україні від нього в цьому році померли вже десятеро, лабораторно в нашій області підтвердили п’ять випадків захворювань на “каліфорнійський” грип. Обласна санепідемстанція працює в посиленому режимі і закликає мешканців Тернопілля уникати місць великого скупчення людей і в жодному разі не займатися самолікуванням. Медики застерігають – при перших симптомах грипу потрібно одразу ж звернутися до лікаря.

Нінель ЦЯПА заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області

Люди звернулися ті, що померли, пізно за меддопомогою. На четверту, на шосту добу. Хворий з Чортківського району поступив, доставлений швидкою допомогою, вже в реанімацію вже в коматозному стані. В той же день поступив зранку, а ввечері людина вже пішла з життя, повідомляє http://www.tv4.te.ua

З першого листопада минулого року на Тернопільщині зареєстрували близько вісімдесяти восьми тисяч хворих на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Зараз в багатьох областях України епідпоріг перевищено. В нашій області – ні, але лікарі застерігають: пильність втрачати не можна. В санепідемстанції наголошують: смертей можна уникнути, якщо вчасно почати лікування, а необхідний противірусний препарат є.

Нінель ЦЯПА заступник головного державного санітарного лікаря Тернопільської області

Наша область, медичні заклади будь-якого рівня мають можливість терміново дати хворому, якщо вони виставляють діагноз грип чи підозрюють грип, дати хворому специфічний препарат “Таміфлю”. В нас запасів достатньо. Абсолютно достатньо ще з тих поставок, що були минулого року. З термінами, є ще препарат з терміном придатності до 2016 року.

Тернопіль – 4-й в рейтингу українських міст

Ахметов підтримав найкращих