У Тернополі відроджують фотосправу

Поділитися

Перший міський фотоконкурс «З Україною в серці» провела громадська організація для дітей з вадами слуху «Сова» спільно з Тернопільською міською станцією юних техніків.

Олег Ковальчук, директор станції юних техніків: «Для багатьох дітей, які не дуже добре чують і не дуже добре можуть говорити, фотоапарат – це є засіб, щоб показати свій світ, пдонести до людей своє бачення і, можна сказати, висловитись. Експозиція травала протягом тижня. Люди з інтересом дивилися на роботи, оцінювали їх. Ця фотовиставка отримала досить схвальні відгуки і зацікавила багато людей».

Учасниками конкурсу були в основному фотографи-аматори. Дехто в подібних змаганнях брав участь вперше, дехто – вже представляв свої роботи на інших фотовиставках.

Оксана Хлистова, призер конкурсу: «Фотографією я почала займатися випадково. У школі мені сказали, що відбудеться така виставка. Я фотоапарату на той час не мала і відразу не погодилась. А потім подружки мені сказали, що дадуть фотоапарат і щоб спробувала – може щось вийде. Я ніколи не думала, що буду фотографувати, мене ніколи це не цікавило. Але фотографувати у мене вийшло, я почала займати перші місця в конкурсі – і мене затягнуло. Подарували фотоапарат, почала займатися».

Роман Хавщ, призер конкурсу: «Я сам спочатку не хотів займатися фотографією, але тато сказав: іди на курси. Потім мені сподобалося і почав сам ходити фотографувати».

Анастасія Венгринович, призер конкурсу: «Займаюсь фотографією уже другий рік, просто як аматор. Спочатку фотографувала «мильничкою», а потім купила собі «Nikon D3000». Поки що до себе дуже критично відношуся і не можу сказати, що мої роботи мені дуже подобаються – поки що чекаю найкращих результатів. Фотографую в різних жанрах, таких як фотопортрет, натюрморти, пейзажі».

Професійність молодих фотографів, кажуть організатори, останнім часом помітно зросла. Частково це пояснюється зміною техніки – сучасні фотоапарати простіші в користуванні, ніж ті, якими знімали декілька десятки років тому. Проте цікавитися фотографією тепер почали як мистецтвом, вважають вони.

Василь Стрижко, керівник фотогуртка станції юних техніків: «Діти розуміють композицію внутрішньо. Не потрібно їм читати великих лекцій. Вони знімають один і той же самий сюжет дуже багато разів, посуваючись на міліметр вліво, на два міліметри вправо, вгору, вниз. Від 10 до 50 разів вони роблять дублі».

Наступний фотоконкурс організатори планують провести цієї ж весни. Називатиметься виставка «Провесінь», і, відповідно, присвячена буде весняній порі.

ІНТБ

Прокуратура перевірила дотримання прав інвалідів у Тернопільській області

Стан водних ресурсів Тернопільської області