Все-все про звільнення і не тільки

Поділитися

Вивільнення – це один із випадків припинення трудових відносин з ініціативи власника. Коли трудовий договір розривається на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП (зміни в організації виробництва і праці), йдеться саме про вивільнення працівника, повідомили “Про все” у Тернопільському  міськрайонному центрі зайнятостіОтже, саме зміни в організації виробництва і праці на підприємстві є правовою підставою вивільнення працівника. До таких змін відносяться: ліквідація, реорганізація, перепрофілювання підприємства, скорочення чисельності або штату працівників. Також підставою для вивільнення може бути відмова працівника підписати договір про повну матеріальну відповідальність, якщо така відповідальність запроваджується стосовно тієї чи іншої посади.

Відповідно до Закону України „Про зайнятість населення” (п. 5 статті 20) при вивільненні працівників, у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням, підприємства, установи, організації, їх структурні підрозділи та філії, незалежно від форми власності та господарювання, а також фізичні особи, у тому числі підприємці, повинні не пізніше ніж за два місяці до вивільнення інформувати про це працівників та центр зайнятості за місцем їх реєстрації за формою звітності № 4-ПН (план) “Звіт про заплановане вивільнення працівників” та у десятиденний строк після вивільнення інформувати про це центри зайнятості за місцем їх реєстрації за формою звітності № 4-ПН (факт) “Звіт про фактичне вивільнення працівників”

Невиконання перерахованих вище вимог закону тягне за собою юридичну відповідальність посадових осіб, які допустили порушення, а також застосування фінансових санкцій до підприємства. Так, зокрема, згідно Закону про зайнятість передбачено штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника у випадку неподання державній службі зайнятості даних про вивільнюваних працівників, а також при порушені строків подання таких даних.

За більш детальною інформацією звертайтесь, будь ласка, до спеціалістів Тернопільського міськрайонного центру зайнятості вул. Текстильна, 1б; каб. 308, 309; тел. 527135, 524447.

Кучма ходить на допити в прокуратуру через помсту Януковича

Тернопільські енергетики вже затероризували всю область дефектною ізоляцією та постійним відключенням світла