Вся правда про новини

Поділитися

Сервіс Яндекс.Новини підготували дослідження, згідно з яким, українські ЗМІ публікують щодня близько 11 тис. новин, що складає 22% від загального потоку новин рунету.

Українські видання помітно активніші за російські, кожен будній день «середньостатистичне українське ЗМІ» випускає 21 повідомлення (російське ЗМІ – 13). В обох країнах основний потік новин створюють видання зі столиць – київські ЗМІ щодня випускають по 34 повідомлення, московські – 17.

Українські видання обійшли російські і за часткою новин з зображеннями – українські ЗМІ публікують їх в 47% новин, а російські – в 36%.

Дві третини переходів на новинарні сайти здійснюються цілеспрямовано – з адресного рядка браузера, через закладки, пошукові системи або агрегатори новин. Частка переходів з агрегаторів трафіку і баннерних мереж за два роки впала з 23% до 11%.

Трохи дивною є статистика про передрук новин, який роблять більшість українських видань. За даними Яндекс.Новин, у кожному четвертому повідомленні онлайн-ЗМІ містяться посилання на інші видання (гіперпосилання або текстові згадки). 10% з них є передруком, тобто практично повністю копіюють тексти інших повідомлень. Ще близько 15% усіх повідомлень – передрук без посилань на джерело.

Тобто виходить, що 40% новин є передруком, а 60% – оригінальні новиини. Тобто в Україні щодня генерується понад 6 тис. оригінальних новин. Щодо цієї цифри є деякі сумніви.

Найбільш цитованим українським виданням є УНІАН.

Детальніше ознайомитись з дослідженням можна за цією адресою.

Перший заступник губернатора Тернопільщини Василь Коломийчук вставляє палки в колеса меру Тернополя Сергію Надалу

Відбувся другий турнір з футзалу пам’яті Юрія Науменка