111

Нещодавно виповнилася річниця так званої «ратифікації» прийнятого у Харкові пакту Януковича-Медвєдєва про базування російських військ на території України.  Підсумком цієї ганебної антиукраїнської змови стало продовження перебування Чорноморського флоту Росії на території України на безпрецедентний термін – 25 років.

«Представники «За Україну!» та інших національно-демократичних патрій Тернопілля вважають цю угоду злочинною, антидержавною та неприйнятною для України. Ми не допустимо, аби російські війська в нашій державі базувалися до 2042 року на незаконних і спрямованих проти національних інтересів України умовах. Далі ми ініціюватимемо підписанння схожих ухвал на рівні усіх рад, а також на найближчій сесії Тернопільської облради спільне звернення до прем’єр-міністра та президента України щодо денонсування Харківських угод у найкоротші терміни» – наголосив координатор громадського руху «За Україну!» Степан Барна.

Вслід за прияняттям ухвали на всеукраїнському рівні меморандум підписали Тернопільські обласні політично-громадськкі організації. Угоду щодо перебування Чоорноморського флоту в Україні до 2042 року вважають протиправною з таких причин:

1.     Цегрубе порушення Конституції України, в якій чітко зафіксовано, що на території України не допускається розміщення іноземних військових баз.

По-друге, так звана «ратифікація» відбулася з грубим порушенням регламенту Верховної Ради України.

По-третє, порушені базові угоди 1997 року, які забороняють якісну зміну озброєнь російського флоту.

По-четверте, події 27 квітня 2010 року стали наругою над вищим законодавчим органом України. Провладна більшість зганьбила саме поняття демократії та парламентаризму в Україні, виявила свою холуйську антиукраїнську сутність.

По-п’яте, перебування іноземних баз на території України суперечить не лише Конституції України, але й так званій «позаблоковості», проголошеній нинішньою владою. Це – черговий обман і блюзнірство!

2. Ця угода загрожує національній безпеці України.

Антиукраїнська змова завдала непоправної шкоди безпековим інтересам держави через продовження дії окупаційного режиму в Севастополі та інших містах Криму. Російським флотом зухвало ігноруються закони України, він став центром антиукраїнської шпигунської діяльності та залишається джерелом постійної загрози для життя українських громадян. Через його присутність Україна ризикує бути втягнутою в міжнародні конфлікти, як це мало статися під час російської агресії проти Грузії у серпні 2008 року.

Абсолютно безвідповідальними на цьому тлі є плани теперішньої влади дозволити Росії переозброїти Чорноморський флот, значно посиливши його військову потужність. Не можна бути позаблоковою державою  і одночасно дозволяти іншій країні – членові військового блоку – окуповувати свою землю. Це – чергове свідчення того, що теперішня влада залишила безпеку України та її громадян   напризволяще.

3.     Ця угода загрожує соціально-економічним інтересам держави.

Злочинна змова нанесла потужний удар по економіці держави. Замість того, щоб домогтися від Росії платити справедливу ціну за оренду нашої землі, влада загнала країну в чергову фінансову пастку. «Дешевий» газ обернувся його 50-ти відсотковим подорожчанням. За результати зрадницьких дій правлячих сил сьогодні змушене розплачуватися все населення України. Такими є соціальні наслідки «порятунку» економіки за рецептами цієї антинародної та антиукраїнської влади.

Російський флот – гальмо економічного розвитку Севастополя та Криму в цілому. Корупція і нелегальний бізнес – головні наслідки присутності іноземного флоту в Криму. В України ще на 25 років забрали 18 тисяч гектарів кримської землі.

10 км чорноморських причалів працюють не на розвиток Севастополя, а на його забруднення іржавим металобрухтом. Українська нація щороку втрачає мільярди гривень неотриманого прибутку. Російський флот заважає Севастополю стати туристичною перлиною та морськими торговельними воротами України!

Цей флот повинен покинути наші території! Український народ не пробачить зраду своїх національних інтересів!

Громадсько-політичні збори ухвалили:

1. Антиукраїнські угоди повинні бути терміново денонсовані. Лише це може пом’якшити невідворотну відповідальність влади за її антидержавні дії.

2. Вимагаємо від Верховної Ради України невідкладно розглянути та підтримати внесений від опозиції відповідний законопроект.

3. Вимагаємо від Президента України як гаранта Конституції забезпечити неухильне виконання положень Конституції.

4. Звертаємось до усіх опозиційних сил, представлених у місцевих радах – прийняти дане звернення в підтримку загальнодержавної ініціативи.

5. Політичні партії патріотичного спрямування зроблять все для того, щоб 27 травня 2017 року стало останнім днем перебування російського флоту на українських територіях.

Підписали меморандум та закликали розпочати загальноукраїнську кампанію за скасування окупаційних угод та очищення України від іноземних військових баз такі Тернопільські обласні організації:

 

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

Політична партія «Громадянська позиція»

Політична партія «За Україну!»

Народний рух України

Політична партія «Наша Україна»

Партія «Реформи і порядок»

Всеукраїнське об’єднання «Свобода»

Українська народна партія

Політична партія «Українська платформа»

Українська Республіканська партія «Собор»

Політична Партія «Фронт Змін»

Народний комітет захисту України

Українська Народна Рада

Українська партія

Громадські організації

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.