111

вята Гора, що в Полупанівці нашого району, — вподобане Богом місце. Ще з давніх-давен, з часу явлення місцевим пастухам тут образу  Матері Божої і появи на кам’яній горі  цілющого джерела, йдуть сюди люди  за зціленням з молитвою і вірою  в чудо. З часом зведено на цьому місці два храми — православний  і римо-католицький, які впродовж тривалого часу співіснують, даючи людям духовну підтримку  і силу. З благовінням, любов’ю і вірою приходять на це святе місце всі християни. Кожен,  хто побував тут хоч раз, відчув  величний спокій цього місця, в якому душа щиро вірує у Бога, а серце наповнюється  любов’ю, добротою і миром.

Лише ступивши  на ці камінні скали, зразу відчуваєш ближчим до Господа нашого Ісуса Христа, осипається зі свідомості, наче  стара шкарлупа, бруд повсякденних турбот і оголяється совість, а думки і помисли очищаються і хочеться покаятися,  попросити у Господа прощення за щоденні  гріхи, за вчинки і помисли,  якими, на жаль, наповнене наше  буття. І так напевне  було завжди, адже не вчора, а з незапам’ятних часів називають люди це місце Святою Горою. Зараз, при Божій  помочі, старанням місцевих ентузіастів і при підтримці священиків, на навколишніх схилах зроблено стації Хресної дороги. Зроблено вміло, талановито, з почуттям міри і рівноваги. Відкриття Хресної дороги відбулося минулого року. А минулої неділі на Святій Горі знову було людно.

Хто автомобілем, хто автобусом, а з навколишніх сіл пішки ішли до святого місця люди. Не злякали їх ні дощ зі снігом, ні пронизливий вітер. Важко сказати, скільки там було людей, — тисяча, півтори чи дві. Важливо інше, що прийшли туди не лише старі чи зрілі люди. Було дуже багато молодих і зовсім юних та дітей. Таке не може  не радувати. Значить, віра наших дідів і батьків укріплюється, стає сильнішою і має велике майбутнє. Священики крок за кроком ішли Хресною дорогою, творячи Службу. Допомагали їм діти  зі Староскалатської школи, вчителі, парафіяни, які розповідали перед кожною стацією про стражденний  шлях Ісуса Христа  на Голгофу, про останню дорогу  Господа нашого у земному житті. І вже немає сумніву, що  ці традиції будуть продовжуватися , що Свята Гора безперечно вже є, а ще більше стане ще однією святинею нашого краю. І буде одним з тих міцних каменів, на якому будуватиметься і стоятиме наша християнська віра, повідомляє http://pidvolochysk.info

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.