Середній вік тих, хто на Тернопіллі пробує наркотики – сімнадцять років

Поділитися

«Молодь проти наркотиків» – саме під таким гаслом у Теребовлянському вищому училищі культури організували акцію, метою якої є допомога молодим людям робити у житті правильний вибір, не пов’язаний із вживанням дурману.
Середній вік тих, хто на Тернопіллі пробує наркотики – сімнадцять років. Непоодинокі факти, коли до забороненого зілля беруться дванадцятирічні підлітки, які вживають марихуану та психотропні речовини. Розуміючи важливість проблеми, в училищі вирішили спільно із працівниками міліції запроваджувати нові, активні форми протидії наркоманії. Не менш важливо, що за невеликий проміжок часу випускники училища самі організовуватимуть дозвілля для юнаків та дівчат, поповнивши ряди працівників культури області. Отож, вони також повинні розуміти важливість ведення антинаркоманійної роботи в молодіжній аудиторії.
Викладачі та студенти навчального закладу запросили в гості керівника обласної міліції, щоб разом обговорити аспекти цієї актуальної проблеми. Генерал-майор Федір Бортняк із задоволенням приєднався до акції. Спільно міліціонери, викладачі та студенти пропонували форми, які допоможуть молодим людям уникнути залежності від наркотиків.

Найкраще діють неординарні методи. Бажано, щоб з молоддю спілкувалися однолітки. Саме на цьому було акцентовано увагу. Директор навчального закладу, заслужений працівник культури України Микола Виннічик розповів про напрацьовані в училищі аспекти такої роботи, наголосивши на традиціях, започаткованих в закладі, який нещодавно відзначив 70-річний ювілей.
Керівник обласної міліції Федір Бортняк, детально розповів про проблеми, пов’язані із поширенням наркоманії в області, відповів на запитання присутніх. Він запропонував училищу долучитися до розробки спільної акції – створення сценічного образу правоохоронця, який пропагуватиме серед молоді здоровий спосіб життя, застерігатиме від необдуманих поступків.

У майбутніх працівників культури спілкування з молоддю найефективніше проходить з допомогою художнього слова, виконаної пісні, зіграної вистави, намальованої чи виліпленої творчої роботи. В училищі організували та відкрили тематичну виставку, спрямовану проти поширення наркоманії. Колекцію робіт готували декілька місяців, ретельно відбираючи найкраще. Оглянувши виставку, керівник обласної міліції відзначив хороший рівень виконання робіт. Генерал запропонував створити пересувну виставку, щоб її могли побачити школярі та молодь області. Виступаючі говорили й про інші форми роботи.У вищому училищі культури десять років діє клуб правових знань «Закон і я». На засідання запрошують працівників міліції, співробітників інших правоохоронних структур. Досвідом цієї роботи викладачі училища можуть поділитися з іншими навчальними закладами.
Студенти часто виступають з тематичними концертними програмами у Бережанській виховній колонії, де утримують неповнолітніх порушників закону. Майбутні працівники культури демонстрували чудові тематичні сценки та концертні номери, з якими вони йдуть до найрізноманітніших молодіжних аудиторій. Присутні на акції зустріли виступи веселим сміхом та гучними оплесками. Віриться, що заплановане міліціонерами та колективом училища щодо протидії наркотичному злу можна реалізувати і це допоможе багатьом молодим людям уникнути залежності від наркотичної біди.

Нелегали, які планували добратися до Німеччини, зупинилися у райвідділі міліції на Тернопіллі

З 13 по 19 квітня у Тернопільському інституті соціальних та інформаційних технологій проходитиме міжнародний форму «Разом в Європі»