111

Партії регіонів є вигідною опозиція в особі ВО «Свобода», і вона може спробувати вивести її лідера Олега Тягнибока у другий тур президентських виборів.

Таку думку висловила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна в інтерв’ю ЛігаБізнесІнформ.

Говорячи про майбутні парламентські вибори, вона спрогнозувала, що «явка буде низькою, а значить, можна робити все, що завгодно, особливо якщо з бюлетенів приберуть варіант «проти всіх».

«Маючи адмінресурс, можна буде легко маніпулювати. До того ж, можуть повернути мажоритарні округи (це передбачає робочий законопроект Мін’юсту), в яких, як правило, не проводяться екзит-поли», – сказала Бекешкіна.

«Вже зараз є можливість починати «окучувати» ці округи, і люди проголосують реально за тих, хто щось для виборців робить. Але кандидату мають ще дозволити щось робити. Просто так ви не можете прийти і, скажімо, побудувати дитячий майданчик. Ну, хіба що гречку бабусям зможете роздавати без дозволу, та й то… Тобто вам повинні дозволити робити щось для міста або для села. А дозволити може тільки влада», – додала вона.

«Значить, навіть якщо все буде чесно, то все одно у мажоритарних округах абсолютна більшість буде від Партії регіонів. Цілком можливо, що в майбутньому парламенті у Партії регіонів буде конституційна більшість», – зазначила соціолог.

Говорячи про політичні перспективи лідера БЮТ Юлії Тимошенко, Бекешкіна висловила думку, що головне для влади – «перекрити опозицію, щоб були судимості, щоб не допустити її до виборів».

«Я не думаю, що будуть саджати. Адже, взагалі-то, зараз за результатами опитування саме Тимошенко сприймається як головна опозиційна сила в країні», – сказала вона.

На питання, чи є у влади мета «обезголовити опозицію» до виборів, Бекешкіна відповіла:

«Так. І витягти Тягнибока як головну опозицію. (Тягнибока намагаються вивести) до другого туру президентських виборів, безумовно. Повторити сценарій зразка 1999 року, коли у Кучми був низький рейтинг. Тоді дуже важливо було дати Кучмі суперника-комуніста, тому що «вже краще Кучма». Вимушений вибір».

«Я не впевнена, що тепер у них вийде, бо Тягнибок добре закріпився тільки в трьох областях, а цього замало для того, щоб пройти у другий тур. До того ж, є ще Яценюк», – додала вона.

Водночас Бекешкіна зазначила, що «не стала би однозначно говорити, що «Свобода» створена Партією регіонів».

«Вона виникла сама по собі. Інша справа, що вона вигідна Партії регіонів, а це трошки різні речі. «Свобода» вигідна – вони її використовують. Адже не СБУ і не Партія регіонів створила Ірину Фаріон, вона така є. А ось постійно показувати її по телевізору – це вже, знаєте, щоб лякати, це вже політика», – сказала вона.1 comment

  1. Віктор

    Абсолютно згідний! Свобода починалась як партія справжніх патріотів, а зараз з неї зробили бізнес проект на місцевому рівні, а Регіонали роблять все щоб Свобода спокіно розвивалась та робила побільше дурниць і тим самим дратувала українців Сходу! Підтримуючи Свободу ми опинились в пастці – отримала псевдо патріотичну владу і не отримали дієву опозицію! А підтримуючи Свободу далі – ми автоматично отримуємо конституційну більшість регіонів та Януковича президентом до 2020 року!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.