Артур Гасюнас: «Ми ніколи не відчували негативу з боку мешканців»

Поділитися

Поява в Тернополі будь-якого нового супермаркету ще на стадії його будівництва завжди викликала цікавість мешканців. Люди постійно обговорювали місце, розміри, власників майбутнього торгового центру, а після відкриття – асортимент та ціни і рекомендували його своїм близьким та рідним. Не оминула ця доля і супермаркету торгової марки «Новус», який незабаром відкриється для відвідувачів на розі вулиць Перля та Живова в обласному центрі. Проте, жителі будинків, що стоять поблизу, виступили проти не стільки будівництва самого приміщення, як того, щоб були облаштовані належні під’їзні шляхи до майбутнього торгового центру. Дізнатись більше ми вирішили в одного із керівників компанії-забудівника Артура Гасюнаса.

 

Пане Артуре, чому ваша компанія обрала Тернопіль?

Кілька слів про NOVUS. На сьогоднішній день компанія представлена 16-ма сучасними магазинами та торгівельними центрами в Києві, Севастополі, Черкасах, Рівному та  знаходиться на шляху динамічного розвитку. У 2011 році компанія планує відкрити ще два магазини: в Севастополі та Тернополі, який  придбала ще у 2008 році. На той час керівництво компанії зустріло з боку місцевої влади, допомогу та позитивне ставлення до неї, як до інвестора, розуміння, що новий торгівельний центр для міста це завжди нові робочі місця, додаткові надходження коштів на рахунки місцевого бюджету, розвиток економіки та інфраструктури загалом.

А чому  ще Тернопіль? Тому що Тернопіль це мальовниче стародавнє місто – нині один із адміністративних, економічних та культурних центрів України.

Що змінилося з того часу, чому виник конфлікт?

З того часу змінилася влада і люди, які займали високі посади, помінявши своє бачення розвитку міста на протилежне. Раніше вони називали себе професіоналами, а тепер – політиками. Зараз вони відмовляються від своїх пропозицій, які раніше самі ж нам запропонували. Тому ми досі не розуміємо, коли вони були чеснішими? Чеснішими, в першу чергу, по відношенню до себе!

 

Про що саме йдеться?

Коли наша компанія почала займатися оформленням документів, необхідних для будівництва торгівельного центру, представники виконавчого комітету запропонували торгівельний центр побудувати на 2 поверхи, щоб досягти загальної площі в 10 тисяч квадратних метрів. Не зважаючи на додаткові затрати коштів, компанія погодилось на таку пропозицію та запроектувала відповідно до такої площі паркінг на 180 машино-місць. Практика показує, що довкола будь-якого великого комплексу завжди збільшується трафік, тому в проектній документації і передбачається виїзд на транспортні артерії. До речі, вулиця Перля, довкола якої зараз виник конфлікт, ще до моменту нашого будівництва вже була позначена як повноцінна вулиця, а не міжквартальний проїзд, про що жителям міста зараз намагаються пояснити представники колишньої влади. Саме так вона відображена і в Генеральному плані і ми маємо відповідні листи від фірми «Діпромісто», яка розробляла цей Генплан.

Як можна, на вашу думку, вирішити цей конфлікт?

Компанія NOVUS сповідує європейську модель діалогу з людьми. Сьогодні ми відкриті для конструктивного діалогу, бо ніколи не відчували негативного ставлення до нового будівництва на різних його етапах з боку місцевих жителів. Для  дітлахів компанія збудує 2 сучасні дитячі майданчики в дворах сусідніх будинків, прокладемо тротуар повз проїзну частину по вул. Перля та виконаємо повний благоустрій існуючого скверу: розіб’ємо квітники, додатково озеленимо, встановимо нові лавки, освітлення та огородимо сквер з боку дороги. Але ми це хочемо зробити  для тих простих тернопільчан, які живуть поруч, і діалог будемо вести з ними, а не з особами, які обманюють і людей і самих себе переслідуючи перш за все інтереси зовсім не простих людей, які мешкають поруч з майбутнім торгівельним центром. І через яких прості мешканці не можуть отримати тих додаткових благ і зручностей, що їм може запропонувати реальний інвестор.

Сьогодні з тернопільського стадіону можна потрапити і в Станбул, і в Казахстан

На Тернопіліщині відбувся перший випуск 45 ліцеїстів Коропецького обласного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою