Головний редактор газети “Тернополя вечірній” звернувся до губернатора Тернопільщини

Поділитися

Голові Тернопільської обласної

державної адміністрації

Хоптяну В.А.

Шановний Валентине Антоновичу!

Журналісти краю і я особисто завжди цінуємо вашу конструктивну співпрацю із засобами масової інформації, проте, вимушений повідомити про нечуваний тиск на редакцію газети «Тернопіль вечірній» вашого підлеглого – директора Державного архіву Тернопільської області (ДАТО) Гумена Юрія Євгеновича.

Усе почалося з опублікованої в газеті «Тернопіль вечірній» статті про так звану Карту поляка, в якій викладено, у тому числі, оціночні судження щодо діяльності директора ДАТО Гумена Ю.Є.

Замість того, щоб вступити в дискусію та подати в редакцію матеріали, які б спростовували судження журналістів (якщо такі є), Гумен нацькував на редакцію газети працівників правоохоронних органів, один із яких в ультимативній формі вимагав від мене написати пояснення щодо публікації в газеті, в іншому випадку пригрозив, що може запросто запроторити мене у буцегарню. Щоб не загострювати ситуацію, я подав відповідні пояснення.

Особливо прикро й боляче, що ця подія сталася саме напередодні Дня журналіста, а також та обставина, що у приватних розмовах Гумен вихвалявся, що має, нібито, Вашу підтримку і санкцію на те, щоби «знищити» не тільки мене, але й мого батька – заслуженого працівника освіти України Романа Півторака.

Змушений нагадати Вам, що Президент України В. Янукович неодноразово заявляв щодо недопущення тиску на ЗМІ, зокрема процитую: «Моя точка зору – неприпустимо, коли є тиск на пресу. І там, де є такі поодинокі випадки, треба реагувати жорстоко на ці питання».

Завжди вважав і вважаю, що преса має допомагати владі висвітлювати злободенні питання. Не розумію, чим провинились журналісти газети, опублікувавши свої міркування про Карту поляка? Маю конституційне право давати оцінку тим чи іншим державним посадовцям та відповідати за її об’єктивність.

Своє звернення адресую також Управлінню МВСУ у Тернопільській області та прокуратурі Тернопільської області із проханням перевірити стан надходження і використання позабюджетних коштів, зокрема коштів , отриманих від видачі довідок для отримання Карти поляка у Державному архіві Тернопільської області. Прошу вас, шановний Валентине Антоновичу, захистити редакцію та особисто мене від переслідувань з боку Гумена.

 

Головний редактор

газети «Тернопіль вечірній», С. Півторак

член Національної спілки

журналістів України

Від слова “цукор” в роті не солодшає. Міносвіти дезінформує ЗМІ та громадськість

Що у травні з орендою держмайна на Тернопіллі?