111

Голові Тернопільської обласної

державної адміністрації

Хоптяну В.А.

Шановний Валентине Антоновичу!

Журналісти краю і я особисто завжди цінуємо вашу конструктивну співпрацю із засобами масової інформації, проте, вимушений повідомити про нечуваний тиск на редакцію газети «Тернопіль вечірній» вашого підлеглого – директора Державного архіву Тернопільської області (ДАТО) Гумена Юрія Євгеновича.

Усе почалося з опублікованої в газеті «Тернопіль вечірній» статті про так звану Карту поляка, в якій викладено, у тому числі, оціночні судження щодо діяльності директора ДАТО Гумена Ю.Є.

Замість того, щоб вступити в дискусію та подати в редакцію матеріали, які б спростовували судження журналістів (якщо такі є), Гумен нацькував на редакцію газети працівників правоохоронних органів, один із яких в ультимативній формі вимагав від мене написати пояснення щодо публікації в газеті, в іншому випадку пригрозив, що може запросто запроторити мене у буцегарню. Щоб не загострювати ситуацію, я подав відповідні пояснення.

Особливо прикро й боляче, що ця подія сталася саме напередодні Дня журналіста, а також та обставина, що у приватних розмовах Гумен вихвалявся, що має, нібито, Вашу підтримку і санкцію на те, щоби «знищити» не тільки мене, але й мого батька – заслуженого працівника освіти України Романа Півторака.

Змушений нагадати Вам, що Президент України В. Янукович неодноразово заявляв щодо недопущення тиску на ЗМІ, зокрема процитую: «Моя точка зору – неприпустимо, коли є тиск на пресу. І там, де є такі поодинокі випадки, треба реагувати жорстоко на ці питання».

Завжди вважав і вважаю, що преса має допомагати владі висвітлювати злободенні питання. Не розумію, чим провинились журналісти газети, опублікувавши свої міркування про Карту поляка? Маю конституційне право давати оцінку тим чи іншим державним посадовцям та відповідати за її об’єктивність.

Своє звернення адресую також Управлінню МВСУ у Тернопільській області та прокуратурі Тернопільської області із проханням перевірити стан надходження і використання позабюджетних коштів, зокрема коштів , отриманих від видачі довідок для отримання Карти поляка у Державному архіві Тернопільської області. Прошу вас, шановний Валентине Антоновичу, захистити редакцію та особисто мене від переслідувань з боку Гумена.

 

Головний редактор

газети «Тернопіль вечірній», С. Півторак

член Національної спілки

журналістів України10 comments

 1. депутат

  про буцегарню Гумен сказав дуже навіть правильно. а то понаставляли редакторами чортікого.тексти,півторак,вичитувати треба перед тим як в газету ставити, а для цього мозги треба мати. а щодо вашого “знищення” – то нах ви кому здалися разом зі своїм татком. ще мені два “діяча” знайшлося! явна шизофренія з синдромом манії величі і паранойєю вкупі. Лікуйтесь, поки не пізно

 2. пацан

  О! ачого воно не вопить про тиск на ТВ з боку надала, пр те що журналістів як собак на вулицю вигнали? і ніякий він вже не редактор взаглі – Гадомська вже керує під крилом Федоришина

 3. правда

  От сморід півторацький, зашуганий. Маляв понаписував. Піару дешевого хоче, а від страху по штанках дрижчиш. Журналістами прикриваєшся?! та журналісти плюють на тебе. Брехуне, ти зогниєш ще по дорозі до буцигарні. Ні губернатор, ні УМВС на шизіка часу не тратимуть, щоб брехні ці читати. В ПСІХУШКУ вали, дзвони 103, замовляй 17 бригаду, там для таких як ти і губернатора знайдуть і генерала і царя…

 4. Степан Іванович

  Нащо ПРО все, публікуєте неправду? Яке воно гол.ред? В.О. і то вчорашнім числом. Тепер підгавкує і наклепи зводить на людей. Ви б стидалися б, про ці байки писати, ну хворенький хлоп, то най ся як кажуть ліче. Ні одне поважаюе себе видання не написало б “білу гарячку” півторака.

  1. admin

   Святослав Півторак – член Спілки журналістів України. Очолював видання тривалий час. Працював чимало часу під керівництво Василя Томина…Те, що комусь не подобається його позиція, ну що ж ..ваше право..як і його писати…А от замовчувати..щось цензурувати не в практиці “Про все”

 5. Степан Іванович

  Що замовчувати!!! Та ви проведіть журналістське розлідування. А де коментар від Гумена? СЛИЗНЯК -НЕ ГОЛОВНИЙ РЕДАКТОР! Уточніть в міській раді, як на те пішло. Як очолював як в.о. був, а це різні речі.

  1. admin

   Переглядаючи коментарі. складається враження, що Півтораку краще й не дихати…Не варто так радикально..кожний має свою думку..ми демократична країна..не правий Півторак – відповість перед законом. Правий – честь йому і слава. А то складається враження, що на коментарі “присіли” одні прихильники пана Гумена. От зараз “сядуть” з коментарями не дуже прихильні читачі до партійців Семиноженка…то нам і їхню лайку публікувати?!…Тому маємо прохання, будьте цивілізованими в коментарях…

 6. Степан Іванович

  ЯК кажуть катюзі- по заслузі. ПРО все, люблю Вас і читаю, тому не розпилюйтесь на лайно. Дай Боже, Вам щастя та здоров”я!

 7. depytat

  обласні тепутати замість критики Півторака,краще б КРУ направили з перевіркою в держархів і в редакцію газети “Тернопіль вечірній”.ааа,не хочуть ! знаете чому? корупція там є! і деякі екс-чиновники, і ті ,що при владі сьогодні- бояться буцегарні! АДМІН ТЕХ ІНСПЕКЦІЮ ПРОВІРИЛИ Б. СКОРЕНЬКО ЛІКВІДУВАЛИ. А ТАМ НЕДОХОДЖЕННЯ ДО БЮДЖЕТУ – МІЛІОНИ…. а цей додік ГУМЕН, подумав ,що Бога зловив за руку, насправді ЧОРТА за х.й! заяви регіструють- мусить бути реакція! поживем -побачим!

 8. пацан

  Знаю цього пр д рка, він себе дуже високо ставить, а на справді є ніким,

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.