111

12 квітня 2011 року колегія судців Львівського апеляційного адміністративного суду розглянула апеляційну скаргу Тернопільської міської громадської організації “Адаптаційний чоловічий центр” на ухвалу судді Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 9 липня 2010 року про відмову у відкритті провадження у справі за її позовом до голови Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області Вавруха Романа Михайловича, Микулинецької селищної ради Теребовлянського району Тернопільської області про оскарження відмови у доступі до відритої інформації та порушення адміністративного провадження з питань невиконання вимог в отриманні інформації. У поданій апеляційній скарзі ТМГО «Адаптаційний чоловічий центр» просить дану ухвалу скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження її розгляду, покликаючись на порушення норм процесуального права та необхідність розгляду заявленого ним позову за правилами адміністративного судочинства.
Тому заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апелянта у їх сукупності, колегія судців зробила висновок, що подана апеляційна скарга є підставною і підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачалось, що позивачем оскаржуються дії і бездіяльність органу місцевого самоврядування та її посадової особи, що свідчить про наявність публічно-правового спору, який згідно із зазначеними нормами закону підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду.
З огляду на викладене колегія суддів переконана, що в цій справі існує порушення норм процесуального права, що призвело до неправильного вирішення питання. Відтак, оскаржувана ухвала підлягає скасуванню, а справа за позовом Тернопільської МГО “Адаптаційний чоловічий центр” поверненню до цього ж суду для продовження її розгляду зі стадії відкриття провадження в адміністративній справі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.