Євро здолало планку у 12 гривень

Поділитися

Американський долар вкотре підвів нашу гривню. Уже кілька тижнів поспіль вартість «зеленого» знижується відносно усіх основних валют: євро, єни, фунта стерлінгів, канадського долара, швейцарського франка та шведської крони. Разом з доларами падає і гривня. Дешевше, аніж за 11,80 гривні, євро в обміннику уже не купити. А подекуди уже просять навіть по 12,02 гривні! На міжбанківському валютному ринку торги у четвер, 28 квітня, завершились у діапазоні 11,78-11,79 гривні за євро.

Подорожчання євро найболісніше вдарить по українцях, які збираються їхати у відпустку в Європу, адже автоматично підскочила вартість турів до Хорватії, Греції, Чорногорії. Натомість на товарах, які потрапляють в Україну з єврозони, подорожчання євро особливо не позначиться. «Значного впливу на ціни подорожчання євро не матиме, оскільки майже половина торговельних розрахунків з компаніями єврозони здійснюється у доларах. Тим більше, я не схильний думати, що курс може бути значно вищим, аніж 12 гривень за євро, – каже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

Такий високий курс євро стосовно долара також довго не протримається, адже у Європі теж не все гаразд з макроекономічними показниками. Тож варто бути готовими до курсових коливань”.

На міжнародному валютному ринку за один євро віддають уже 1,4841 долара. Так дешево американcька валюта не коштувала з 2009 року. Експерти вважають, що курс американської валюти знижується під контролем Федеральної резервної системи. США потрібен дешевший долар, оскільки тоді їм дешевше обходитиметься обслуговування державного боргу, який поволі наближається до 15 трильйонів доларів. А це історичний рекорд для Штатів, повідомляє “Високий замок”

Хто-хто в культурі Тернопільщини найкращий?

6 травня у тернопільській книгарні «Є» відбудеться презентація двотомника Богдана Мельничука «Суд без суду» та «Зек, Вождь і Гарсія Лорка»