Прихопили пасовище

Поділитися

Нині безробітним мешканцям сіл без живності не обійтися. Наприклад, у Трибухівцях Бучацького району, окрім курей, качок, індиків, люди утримують 657 голів великої рогатої худоби, у тому числі 370 корів. Хоча за молоко переробники платять копійки, однак селяни мусять триматися того «бізнесу»: це чи не єдине надійне джерело поповнення їхніх мізерних статків.

СІЛЬСЬКЕ 172-гектарне пасовище складається з чотирьох частин. Знаходяться вони у різних кутках Трибухівців, тож худобу далеко гонити не доводиться. Нині там уже зеленіють трави, як потеплішає, то миньки рушать на випас…

— Біда лишень, що луків у нас поменшало, — повідомив прикру новину сільський голова Григорій Шолохов. — Дізналися про це ми випадково. Виявляється, попередній голова Бучацької райдержадміністрації Тарас Пастух поза нашими спинами розпорядився передати понад 60 га — майже третину пасовища — у постійне користування ВАТ «Перспектива-1». Хоча ця земля належить трибухівцям згідно з рішенням сесії облради від 1998 року, коли було впорядковано межі населеного пункту. Та чиновник, виходить, це рішення одноосібно скасував.

Сільський голова, який обіймає посаду уже більше 20 років, разом із депутатами місцевої ради стали на захист громадської землі, почали з’ясовувати обставини її вилучення. Проект відведення згаданої ділянки, де йшлося про зміну її цільового призначення, дістали не без труднощів. А разом із ним і відповідне розпорядження екс-голови РДА. Утім, виявилося, їх чомусь було… два, різного змісту, проте зареєстрованих під одним номером. В одному — чотири пункти, в другому — п’ять. І один із них «благословляв» передачу частини сільського пасовища в чужі руки.

Канцелярська помилка? Але ж як тоді проект міг безперешкодно пройти відповідну експертизу, адже на карті чітко видно межі населеного пункту, в які входять і вилучені в громади ділянки — 26,4 га на хуторі Заново та 34,7 біля урочища «Руцка». То заради чого була затіяна «зміна цільового призначення» пасовища? У селі кажуть: відчужена земельна ділянка в майбутньому мала «перепрофілюватися» під забудови. Мовляв, райцентр під боком…

ВАТ «Перспектива-1» відмовлятися від «своїх» 61 га добровільно не збирається. На прохання Трибухівцівської сільради про таке «зречення» товариство відповіло контрпропозицією: «це питання можна вирішити шляхом обміну однакових за розміром площ земель запасу».

Така заява буквально збурила село: «За наше пасовище хочуть взамін… нашу ж землю з резервного фонду сільської ради! Це ж грабунок!»

Скасування розпоряджень колишнього голови Бучацької РДА та виданих на їх підставі державних актів на право користування земельними ділянками Трибухівцівська сільська рада мусить добиватися через суд. До речі, один з відповідачів у справі — нове керівництво райдержадміністрації — позов підтримав.

Сільські вісті

Партія Яценюка за рік нажебрала 306 мільйонів

Шлях у Силіконову долину