Родич скандальновідомого орендаря в Кам’янках став …водієм губернатора

Поділитися

Землі, на які претендували жителі сіл Кам’янки та Мовчанівка Підволочиського району, продовжують пустувати. Люди не отримали від влади жодної офіційної інформації щодо подальшої долі великого земельного наділу. Натомість комісія, яка обіцяла розібратися у ситуації впродовж 10 днів, більше перевіряла жителів сіл, аніж нового користувача, до якого було найбільше запитань, розповідають селяни.

Комісія перевіряла селян, а не чиновників

Нагадуємо, жителі сіл Кам’янки та Мовчанівка переконані, що Підволочиська РДА незаконно передала 190 га землі у користування фермеру Михайлу Глушку. Ділянка належала до земель резервного фонду Кам’янківської сільської ради. Раніше вона перебувала в оренді господарства «Медобори». Цього року рішенням Вищого господарського суду договори з людьми було визнано недійсними, мотивуючи тим, що земля була передана господарству «Медобори» без проведення тендеру. Більше двохсот селян претендують на паї у межах цієї ділянки. Однак керівництво району розпорядилося по-іншому і знову без проведення тендеру передало землі у приватні руки, натомість люди отримали відмову. Коли селяни приїхали шукати правди під стіни ОДА, в. о. начальника головного управління Держкомзему в Тернопільській області Михайло Воляк пообіцяв людям розібратися у ситуації і розглянути їхнє звернення протягом 10 днів. Також ОДА мала надати офіційну відповідь народному депутату Василю Деревляному, до якого в розпачі звернулися селяни

Як з’ясувалось, через день у Кам’янки приїхала комісія, однак її робота тільки обурила селян. Люди очікували від влади підтримки та допомоги, а отримали зовсім інше.

– Через день у сільську раду приїхала комісія. Вона перевіряла, чи усі заявники є жителями села, які у людей є земельні ділянки, хто з них і чим володіє. Члени комісії приписували людям землі, які належать їхнім батькам, дідусям та іншим родичам, називаючи селян користувачами цих ділянок. До того ж вони перевіряли тільки тих, хто поставив всій підпис під зверненням до народного депутата Василя Деревляного. Коли люди зробили зауваження, що на землі претендують понад дві сотні жителів сіл, нам відповіли, що комісія повинна надати відповіді тільки стосовно 12 заявників, а решта їх не цікавить, – каже місцевий житель Микола Негода.

До речі, щодо депутатської комісії, яку створили у Підволочиській РДА для врегулюванні ситуації, то у її допомозі жителі теж сумніваються, адже до її складу входять тільки наближені до Михайла Глушка особи: його товариші та партнери по бізнесу, каже пан Негода.

Орендар товаришує з губернатором і не тільки…

За словами Михайла Воляка, рішення суду відмінено, однак ставити крапку у цьому питанні в управлінні Держкомзему не квапляться. Тут не відкидають можливості, що одна зі сторін подаватиме касацію.

Наразі жодної офіційної інформації з боку влади мешканцям Кам’янок не говорять, однак днями селянам стало відомо, начебто розпорядження голови РДА призупинено (між тим, на міжнародному форумі, який минулого тижня закінчився в Тернополі, голова Підволочиської РДА Віталій Сум і сама адміністрація визнані кращими у номінації «Створення умов для розвитку агропромислового комплексу»). Чому призупинено, а не скасовано, людям не зрозуміло. Микола Дмитрович не відкидає варіанту, що хтось із селян отримав офіційного листа: «Коли землі передали Михайлу Глушку, людям приходили офіційні листи з відмовою. Конверт надсилали на ім’я конкретної особи, а у листі йшлося, що у виділенні земельної ділянки відмовлено їй та ще кільком селянам (людей групували у списки по 8-10 осіб – авт.). Очевидно, відповідальна структура вирішила зекономити на конвертах і розраховувала, що в селі люди один одному передадуть інформацію».

Зараз у Кам’янках не відкидають можливості, що така ситуація повториться, й очікують інформації з дня на день. Обласна ж прокуратура за цим фактом проводить перевірку. А тим часом землі резервного фонду пустують. Вони складаються з двох ділянок: одну засіяла агрофірма «Медобори» ще восени (тоді вона мала на це повне право), інша чекає рішення керівництва області. Ще кілька тижнів – і садити щось на цих ділянках не буде сенсу, адже врожай тоді доведеться збирати… у лютому.

За словами Миколи Негоди, голова ОДА Валентин Хоптян і далі продовжує товаришувати з Михайлом Глушком (швидше за все, саме з подачі губернатора Глушко поміняв партійні орієнтири і з «уенпіста» став «регіоналом». Однак це йому не допомогло стати депутатом Підволочиської райради, більше того, нещодавно родич останнього став особистим водієм губернатора). До речі, про родинні зв’язки. Коли пікетувальники вимагали справедливості під стінами ОДА, представники ВО «Свобода» не упустили можливості черговий раз «засвітитися». Тоді депутат обласної ради Роман Навроцький назвав пана Глушка халатним орендарем і обіцяв взяти ситуацію під особистий контроль. Тим не менше, навряд селянам варто очікувати допомоги цієї політичної сили. Адже, як стало відомо журналістам «Номер один», старший брат Михайла Глушка, який проживає у Тернополі, є особистим водієм заступника мера Леоніда Бицюри (ВО «Свобода»), а племінник орендаря балотувався до одної з районних рад, і не від якої-небудь партії, а саме від «Свободи». Як бачимо, родина Глушків політичними партіями не перебирає, а різновекторні політичні погляди з легкістю вживаються в одній сім’ї і в конкретному випаду можуть навіть принести користь, повідомляє газета “Номер один”

У Тернополі на Великдень побили двох спортсменів-олімпійців

Як меру Тернополя не вдалось попіаритись на всю Україну