Тернопільські новобранці-артилериcти склали військову присягу

Поділитися

У кращому, за підсумками 2010 навчального року, з’єднані 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України – 11-й окремій гвардійській артилерійській бригаді новобранці склали військову присягу

Василь Лабай

Західний регіональний медіа-центр Міністерства оборони України

Фото Віталія Денисенка

Новобранці 11-ї Тернопільської окремої гвардійської артилерійської бригади 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України, які призвалися до української армії в ході призовної кампанії «Весна-2011», 28 травня урочисто склали військову присягу. На вірність українському народу присягнули 59 військовослужбовців строкової служби, які родом з Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської областей.

 

Служити в цій військовій частині почесно та відповідально. Вона продовжує славні традиції воїнів-артилеристів і, на сьогодні, є серед кращих. За підсумками 2010 навчального року артбригада зайняла перше місце серед з’єднаннь, а протитанковий дивізіон визнано кращим серед артилерійських підрозділів 13-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України.

Статус кращої бригади армійського корпусу зобов’язує командування військової частини ретельно підходити до відбору майбутніх підлеглих. Кандидатів на проходження служби у лавах військової частини відбирали заздалегідь. Ще до початку призовної кампанії офіцери-психологи з бригади виїжджали до облвійськкоматів регіону, вивчали особові справи призовників та проводили співбесіди з найбільш відповідними із них.

 

– Такий відбір – службова необхідність, адже кожен з потенційних військовослужбовців у артилерійських військах має мати високий рівень фізичної підготовки, бути стійким та психологічно виваженим. До того ж в ході таких зустрічей, знайомимося з тими, кому подобається військове ремесло. У майбутньому, їм готові й контракт запропонувати, – зізнається ТВО командира артилерійської бригади полковник Олег Лісовий.

 

За його словами військова присяга покладає на воїнів великі обов’язки. Під керівництвом досвідчених командирів молоде поповнення повинно опанувати ази армійської науки і, в подальшому, стати фахівцями своєї справи.

 

– Перед вами будуть стояти складні завдання для виконання яких необхідно набути знання, вміння і навички. Від вашої служби залежить спокій в державі, її обороноздатність. Тому виконуйте свої обов’язки сумлінно та наполегливо. У цьому вам допоможе почуття особистої гідності й відповідальності за безпеку Вітчизни, рідних і близьких, – наголосив, звертаючись до молодих воїнів під час урочистостей, полковник Олег Лісовий.

 

Він також повідомив, що первинну програму військово-професійної підготовки новобранці уже засвоїли під час півторамісячних зборів молодого поповнення в ході яких військовослужбовці займалися стройовою, фізичною, тактичною і вогневою підготовкою з практичним виконанням вправи початкової стрільби з автомата АК-74.

 

Крім того, офіцер запевнив батьків військовослужбовців, що командування військової частини зробить все можливе, щоби їхні діти після закінчення служби повернулися до рідних домівок сильними, змужнілими і справжніми патріотами Батьківщини.

 

За традицією, священослужителі благословили воїнів на добру службу та окропили їх свяченою водою.

 

Після ритуалу складання військової присяги молодим поповненням в артилерійській бригаді відбувся «День відкритих дверей». У рамках цього заходу керівний склад військової частини зустрівся з батьками молодих солдатів та відповів на численні запитання, а також розповів про умови проходження служби у з’єднанні, побутові умови та порядок харчування особового складу.

 

Гості мали змогу ознайомитися з навчально-матеріальною базою військової частини, відвідати їдальню, медичний пункт та місця відпочинку. Зокрема, був організований показ різних видів стрілецької зброї.

Що у травні з орендою держмайна на Тернопіллі?

Сьогодні з тернопільського стадіону можна потрапити і в Станбул, і в Казахстан