Тернополяни, біда! Влада проігнорувала думку громадськості й на останньому слуханні про добудову Хмельницької АЕС

Поділитися


Влада та директор Хмельницької АЕС не захотіли чути думку мешканців районного центру Гоща (Рівненська область), де 30 травня відбулися останні в області громадські слухання щодо спорудження енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Про це повідомили у прес-службі обласної організації Української народної партії.

Партійці зазначають, що зустріли представників влади велелюдним мітингом: на ініціативу УЦП відгукнулося близько 150-ти мешканців райцентру. Пікетувальники вимагали від головуючих на слуханнях обов’язково поставити на голосування питання про доцільність будівництва двох додаткових енергоблоків на ХАЕС.

«Адже іншого способу дізнатися думку громадян просто немає, а слухання просто втрачають сенс», – зазначили в прес-службі Рівненської обласної УНП. «Проте, як і в інших населених пунктах, влада провела слухання за своєю схемою: без голосування та вираховування думки присутніх», – констатували в УНП.

Натомість один з депутатів Рівненської обласної ради самотужки поставив дане питання на голосування. В результаті, абсолютна більшість присутніх у залі шляхом підняття рук висловились проти спорудження енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС.

«Прикметно, що жоден із виступаючих мешканців Гощанщини не висловився «За» добудову ядерних реакторів: практично, усі висловились радикально «Проти», – наголосили представники УНП. «Але влада не захотіла цього чути», – підсумували партійці.

Довідково. 12 квітня Рівненська обласна організація Української народної партії розпочала збір підписів під зверненням до Президента України, Прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України, у якому вимагають заборонити плановану добудову Хмельницької АЕС з використанням застарілих реакторів і сумнівних технологій. 26 квітня до збору підписів долучилася також Закарпатська обласна УНП.

З 12 травня по 30 травня 2011 року влада проводила громадські слухання щодо спорудження енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС у населених пунктах Рівненської області, що входять до зони спостереження ХАЕС (30-кілометрова зона). Проте, як зазначають представники УНП, слухання проходили із порушеннями. Так, в Острозі та у селі Копитків Здолбунівського району організатори слухань відмовилися питати думку громадськості щодо добудови АЕС. В селі Кутянка Здолбунівського р-ну, представники УНП та громадськість залишили залу на знак протесту через ігнорування владою та керівництвом атомної станції їхньої позиції.

Що побачать тернопільські театрали у перший літній місяць

Тернополяни малювали Європу та Україну