У Тернопільсько-Зборівській єпархії відбудуться “Веселі канікули” за методикою св. Івана Боско

Поділитися

Літні табори організовують семінаристи Тернопільської духовної семінарії ім. Патріарха Йосифа Сліпого під проводом брата Романа Демуша. Цього року “Веселі канікули” відбудуться при греко-католицьких парафіях Кам’янця-Подільського, Козови, Теребовлі та Бережан.

“Літній табір “Веселі Канікули” можна вважати ораторією, створеною на зразок тих, що у ХІХ ст. були засновані св. Іваном Боско в Італії, – зазначає організатор заходу брат Роман Демуш. – Ми хочемо виховати дітей добрими християнами та чесними громадянами, адже окрім танців, різнорідних забав, екскурсій, пізнавальних гуртків молодше покоління отримуватиме й духовну поживу, перебуваючи у молитві та слухаючи катехитичні науки”.

Табори відбудуться 6-11 червня у Кам’янці-Подільському, 14-19 червня у Козові,18-20 липня – для Вівтарної дружини Кам’янця-Подільського, 21-23 липня – для молоді Кам’янця-Подільського, 1-14 серпня – Бережани. У місті Бережани вже декілька років поспіль існує традиція проведення таких таборів. До участі в останньому зголосилося понад 300 дітей.

“Сьогодні не у всіх батьків є можливість влаштувати своєму чаду відпочинок на морському узбережжі чи у дитячому таборі, вартість перебування у якому зовсім недитяча, – зазначає брат Роман. – Безкоштовних таборів вкрай мало, щоб помістити велику кількість бажаючих. Це і породжує проблему дитячої незайнятості, що врешті відображається у вуличних вештаннях, неблагополучних компаніях й нерідко призводить до гріха”. Семінарист зазначає, що “у галасливому товаристві, де можна почути лайку, нецензурну лексику та різнорідні непристойності, навряд чи усвідомлюється вага Божого Слова та Його настанов”.

Організатори запрошують дітей віком від 8 до 16 років. Зголоситися до участі у таборі можна за електронної адресою: romandemush@yahoo.com.

 

прес-служба єпархії

повідомив і світлини подав

Роман ДЕМУШ

Додаток

Святий Іван Боско одним із перших перейнявся проблемою безпритульності дітей, яких було багато у Італії, особливо у місті Турині. Він приділив особливу увагу проблемі виховання молоді. Дон Боско запрошував малечу до створених ним, так званих, ораторій, призначення яких відображається у таких чотирьох пунктах: 1) це подвір’я для ігор, 2) місце зустрічі з друзями, 3) школа, що вчить життя, 4) церква, яка катехизує.

Після смерті Івана Боско його ідеї у різних куточках світу продовжували й надалі продовжують розвивати послідовники – отці салезіани. Цікава, весела співпраця з дітьми різного віку – це традиція, що створила стиль життя та спосіб праці цього монашого згромадження. Бо саме у свідомих, здатних відрізнити добро від зла, благо від гріха, вихованих у християнському дусі дітях вони вбачають майбутнє. І навіть не окремих людей, а націй, суспільства в цілому.

Як у Великих Бірках святкували День гімназії

Якщо Тимошенко посадять, на європейські саміти Януковича більше не запросять